Tuchel: “Oyuncularım açlık ve arzu gösteriyor!”

Chelsea patronu Thomas Tuchel, bu sabah erken saatlerde gerçekleştirdiği Leeds United maçı öncesi basın toplantısında sakatlık sorunları ve Christian Pulisic hakkında görüşlerini belirtti.

Erken bir basın toplantısı düzenleyerek kameraların karşısına geçen Alman menajer, sözlerine ilk olarak sakatlık sorunu yaşayan oyuncularının durumlarını güncelleyerek başladı. Thiago Silva için beklenen müjdeyi erteleyen ve oyuncusunun henüz hazır olmadığına dikkat çeken Tuchel; “Thiago, dünden önceki gün antrenman seansının sonunda küçük bir aksilik yaşadı. En son sakatlık yaşadığı aynı bölgede yeni bir şey hissetti, bu yüzden onu maç kadrosundan çıkarmak zorunda kaldık. Sakatlık açısından tekrar bir geçiş aşamasında, yaşadığı aksilik yüzünden takım antrenmanına geri dönemedi. Tammy Abraham ise Burnley‘e karşı oynanan mücadeleden kalan ayak bileği ağrısı çekiyor. Dünden önceki gün tam olarak iyileşmeden antrenmana çıktı ama yeterli değildi, bu yüzden bu iki oyuncu yarın için dışarıda kalacak, diğer herkes maç için müsait” diye konuştu.

Tammy Abraham’ın durumuna ise özel bir parantez açan Tuchel, oyuncusunun yaşadığı sakatlığın kendisini biraz endişelendirdiğini söyledi. Tuchel, “Hala üstünde uzun zaman önceki bir mücadelenin acısı var. Kendini gerçekten yüzde yüz özgür ve rahat hissetmiyor. Bunu eğitimde görebiliyorum, eğitimi bitirse bile güveninin yüzde yüz olmadığını görüyorum. Tıp departmanımıza inanıyorum, harikalar ve şimdi bu sorunla ilgileniyorlar. Her şeyden önce kendini güvende ve özgür hissetmesi, sıfır acı ile geri dönmesi düşünmemiz gereken en önemli şeyler” dedi.

“HER AN İÇİN HAZIR OLMAK ZORUNDALAR!”

Sakatlık güncellemelerinin ardından basında çıkan spekülasyonlara bir yanıt niteliğinde Christian Pulisic konusuna değinen Tuchel, oyuncusunun Chelsea’ye gelirken sürekli oynama garantisine sahip olmadığını bildiğini ve kendisinin gelecek planlarında ona ihtiyaç duyduğunu vurguladı. Tuchel, “Chelsea için imzalayıp oynadığınızda, aynı zamanda sabırlı ve sabırsız olmak bu iş tanımının bir parçası. Bunu buraya katılan herkes biliyor ve farkındalar. Sabırsızlar çünkü tüm oyuncularım birbirlerine karşı rakipler, hepsi her dakika oynamak istiyor. Futbola karşı besledikleri açlık ve arzu her gün gösterdikleri şey, Pulisic tam olarak bunu yapıyor. Aynı zamanda koç tarafından seçilmediğinde de sabırlı olmalısın, güvenini kaybetmemeli ve her an hazır olmaya devam etmelisin çünkü fırsat her an gelebilir. Başlangıçta Christian biraz şanssızdı çünkü yedekten geldiğinde takıma ne kadar etki edebileceğini biliyorduk. Onun yeteneğini ve gücünü bu şekilde kullandık. Sheffield United ve Barnsley maçlarında başlaması mümkün olduğunda onun için zor oyunlar oldu. Sonuçta sahada parlayan şey oyuncuların kalitesidir. Pulisic bunu yapmak istiyor ve yapmak için hazır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.chelseafc.com