Tuchel: “Onlardan ve bizden çılgın şeyler beklemiyorum!”

Chelsea patronu Thomas Tuchel, FA Cup finali için katıldığı basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Mateo Kovacic’in sakatlığı ve maç için müsait olup olmayacağı hakkında Thomas Tuchel: “Bugün onu tam olarak deneyeceğiz. Deneyebileceğimiz bir durumda olması bile oldukça şaşırtıcı ama Mateo bu maçta oynamak istiyor. Tıbbi departman onu denememiz için yeşil ışık yaktı. Yeni bir sakatlık yok ama ağır ağrı var, darbe aldığı yer çok şişmiş, bu yüzden belki de bunu yapması için kalan zamanın yeterli olmasını umuyoruz.”

Liverpool ile geçmişte oynadıkları maçları kıyaslayan Thomas Tuchel: “Geçen sezonun Anfield’daki maçıyla başladı, bu sezonun Anfield’daki beraberliğiyle devam etti, ardından bir kez daha berabere kaldık. Carabao Cup’ta ise çok uzun bir maça çıktık. Çok yakın maçlar, çok yoğun maçlar ve her zaman onlarla rekabet edebilmek için çok yüksek seviyelere ihtiyacımız vardı, ama o maçlarda aradığımız şeyi bulduk. Onlardan ve bizden çılgın yeni şeyler beklemiyorum. Bu büyük bir final, büyük bir rekabet ve buna dikkat çekmek istiyoruz.”

Romelu Lukaku’nun yeni kulüp sahibiyle görüşmek istemesi hakkında Thomas Tuchel: “Eğer kulüp sahibiyle konuşmayı planlıyorsa, belki de benimle konuşmak onun şimdilik planı değildir. Bu yeterince adil. Bir görüşme yaparsa belki konuşabilir. Bu onun hakkı ve Romelu dahil herhangi bir oyuncunun durumunu konuşup değerlendireceğiz. Beş, on dakika önce bunun farkına vardım. Futbolda bazen işler böyle oluyor. Dikkat o kadar yüksek ki bazen büyük maçlardan önce olmasını istemediğiniz durumları cezbediyor ama durum bu. Benim için bu bir dikkat dağıtıcı etken değil, takımla çalışan diğer herkes için de öyle olmadığını umuyorum.”

Romelu Lukaku’nun mu yoksa Kai Havertz’in mi başlayacağı konusunda Thomas Tuchel: “İkisi de oynayabilir, ancak birlikte mükemmel bir uyum duygusundan yoksun olduklarını düşünüyorum. İkisinden biri olması çok muhtemel. Romelu son zamanlarda iyi oynadı ve goller attı, bu yüzden sahada kalmak için her şeyi yaptı.”

N’Golo Kante hakkında Thomas Tuchel: “Formda olmaya çalışıyor. Dün takım antrenmanında kendisini denedi, umarım tepki vermeden iyi olur. Uzun bir seyahat yorgunluğu nedeniyle azaltılmış bir antrenman seansıydı, bu yüzden yüksek yoğunluklu bir antrenman seansı değildi. Bugün onunla durumunu bir kez daha deneyeceğiz. O bunu yapmak istiyor ve umarım yüzde 100 antrenman yapabilir. Yarın için onunla plan yapabilmek bizim için çok önemli olacak.”

Kaynak: https://www.chelseafc.com/en