Tuchel: “Onlara karşı hazır olacağız!”

Everton maçı için kameraların karşısına çıkan Chelsea patronu Thomas Tuchel, katıldığı basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Chelsea’nin yeni sahibi Todd Boehly hakkında konuşan Thomas Tuchel: “Onu çok çalışkan ve iş başında öğrenen biri olarak tanımlayabilirim. Transfer piyasasına bir kulübün yeni sahibi olarak dahil olmak yapabileceğiniz en zor şeylerden biri. Onlar hakkında çok şey bilmiyorum ama saygı duyuyorum; çok açık, dürüst ve doğrudan bir iletişim hattımız var, gayet iyi bir ilişkimiz var. Şu ana dek yaptığımız transferler de bunu gösteriyor.”

Marc Cucurella anlaşması hakkında Thomas Tuchel: “Henüz bitmedi, evrak işleri yapılıyor. Marc harika bir oyuncu, çok iyi bir genç, sistemimizde birçok pozisyonda oynayabilecek çok zeki bir oyuncu. Bu yüzden umarım anlaşma gerçekleşir. Eğer gerçekleşirse başka bir yerde fırsat bulabilmesi için Levi Colwill gibi isimlere seçenekler açacak.”

Pierre-Emerick Aubameyang ile bağlantıları hakkında Thomas Tuchel: “Gollerine imrenebilirim ama daha fazla yorum yapmayacağız. Bir sürü isim var. Bu konulara şu an müdahale etmeyeceğiz.”

Sezon öncesi takımının durumu hakkında Thomas Tuchel: “Birkaç adım daha ilerideyiz, belki de o maçı Arsenal gibi bizim yerimizi almaya çalışan, bizim gibi ilk dört hedefleyen bir rakibe karşı kaybetmemiz gerekiyordu. Bizim için bir uyandırma çağrısıydı. Sezon öncesinin son haftasında yeni bir odak, yeni bir heyecan ve antrenmanda yeni bir seviye görmeniz doğal. Kondisyonumuz şu an iyi ama olabileceğimiz yerde değiliz, buna rağmen yarın için hazır ve rekabetçi hissediyoruz. “

Everton ve Frank Lampard hakkında konuşan Thomas Tuchel: “Geçen sezon Everton’da çok geç oynadık ve kaybettik. O maçı çok iyi hatırlıyoruz. Ne olacağını biliyoruz; harika bir atmosfer, çok duygusal bir kalabalık ve çok duygusal bir ekip. Orada olan bazı isimleri tanıyoruz, diğer yandan Frank’e ve ekibine çok saygı duyuyoruz, Chelsea geçmişine sahip bir sürü insan var. İki yedek kulübesi arasında çok saygı olacak ama çok rekabetçi olacağını da biliyorum. Dediğim gibi orada neler olacağını biliyoruz ve onlara karşı hazır olacağız.”

Kaynak: https://www.chelseafc.com