Tuchel: “Olmak istediğimiz yerde değiliz!”

Crystal Palace maçı hazırlıklarını sürdüren Chelsea patronu Thomas Tuchel, maç için katıldığı basın toplantısında oyuncuları ve planları hakkında özel düşüncelerini paylaştı.

Cesar Azpilicueta’nın ileriye dönük planları için ne kadar önemli olduğu konusunda Thomas Tuchel: “O her zaman önemli bir oyuncu oldu, ilk günden beri bizim için çok önemli ve ilk günden itibaren iyi bir bağlantımız vardı. Oynadığı her oyunda daha iyiye gidiyor, her zaman herkes için güzel bir örnek oluyor. Şimdi olağanüstü bir kulüpte çok fazla kupaya ve inanılmaz bir kariyere sahip. Chelsea’nin temsil ettiği her şeyi bünyesinde barındırıyor, aynı zamanda amansız, mütevazi ve bir savaşçı. Ona sahip olduğum için mutluyum.”

Kepa Arrizabalaga’nın son performansları hakkında Thomas Tuchel: “Kepa antrenmanlarda ve oyunlarda çok iyi, bu arada o bir numara olabilir. Mendy olduğu için ya da değişimden uzaklaştığımız için kenarda beklemiyor. Olağanüstü bir karakter, olağanüstü bir takım oyuncusu. Bu durumla onun gibi baş edebilecek çok fazla oyuncu yok. Takıma kattığı birçok şey için teşekkür edebilirim, dediğim gibi o bir takım oyuncusu. Dünya Kulüpler Kupası finali için zor bir karardı ama yine de başka bir şey olsaydı aynı şeyi yapardık. O gerçekten her şeyin en iyisini hak ediyor.”

Mason Mount’un sakatlık durumu hakkında Thomas Tuchel: “Lig Kupası finali için bastıracağız. Onu maça yetiştirmek için zorlayacağız. Şampiyonlar Ligi çok çok yakın görünüyor ama Lig Kupası finali için onunla çok çalışacağız.”

Kai Havertz hakkında Thomas Tuchel: “Gol atmasını bekliyorsak, evet bazı şeyleri değiştirmemiz gerekiyor ama takıma kattığı tutarlılık ve hız gerçekten inanılmaz, bu konuda gerçek bir tutarlılık yakaladı. Oyununda ve fiziğinde çok fazla yoğunluk görebiliyoruz. Bu sezon oynadığı antrenmanlarda da bunu hızlandırdı. Artık topsuz alanlarda bile gücüne güvenir hale geldi. Daha güvenilir ve tutarlı olma sürecinde devam ediyor. Büyük maçlarda, büyük anlarda iki kez öne çıktı ve bu onun gelişimi için iyi olabilir.”

Romelu Lukaku hakkında Thomas Tuchel: “Belki de imzasıyla birlikte istediğimizden biraz daha fazla sabra ihtiyacımız var. Güç anlamında çok fazlasını istiyoruz, bu yüzden işlerin böyle olmasının birkaç nedeni var. Romelu’yu daha iyi durumlara getirmek istiyoruz. Şu an yaşadıklarımız devam eden bir süreç. Hayal kırıklığına uğramak doğru kelime değil ama tabii ki onun için ondan çok fazla gol bekliyoruz. Hepimiz insanız, yolumuza devam ediyoruz.”

Sezonun geri kalanı için hedefleri doğrultusunda Thomas Tuchel: “Her şey oldukça zor. On altı puan kulağa çok fazla geliyor, olmak istediğimiz yer ve kendimizden talep ettiğimiz şey için gerçekten çok fazla. Premier Lig’i kazanmayı düşünürken kafamız karışmamalı. Şu anda Premier Lig’de genel olarak çok büyük bir şey olan ilk dört yarışında olduğumuzu anlamalıyız. Birçok kulvarda ilerlemeye devam ediyoruz, şu an için tek önemli şey Crystal Palace maçı. Maç maç bakarak ilerliyoruz.”

Kaynak: https://www.chelseafc.com/