Tuchel: “Neler olacağını kimse bilemez!”

Manchester City deplasmanına çıkmak için saatleri sayan Chelsea patronu Thomas Tuchel, zorlu maç için düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sakatlıklar hakkında Thomas Tuchel: “Belki de şu an için iyi bir haberimiz yok. Trevoh Chalobah çıkacak, Ben Chilwell çıkacak, Reece James çıkacak. Bu sakatlıklardan hepinizin haberi var, değişen bir şey yok. Andreas Christensen ile bir pozitif Covid testimiz var, bu yüzden o da maçta olmayacak.”

Çıkan spekülasyonlar nedeniyle Ruben Loftus-Cheek’in durumu hakkında Thomas Tuchel: “Bunun hakkında konuşmadık. Geçen yıla ve bu sezona bakarsanız, çok daha fazla oyun süresi olduğunu söyleyebilirim. Kişisel görüşüme göre burada savaşması gereken çok şey var.”

Kiralık oyuncuların geri çağırılması üzerine Thomas Tuchel: “Bu, oyuncuları geri getirmekle ilgili açıklayacak bir şeyimiz olduğunda kapalı kapılar ardında gerçekleşecek. Bu sadece oyuncuları geri getirme ihtiyacı ile ilgili değil, aynı zamanda olasılık ile de ilgili. Kenedy geri döndü ve çok mutluyum. Bu kulübe damgasını vurması için onun adına büyük bir fırsat. Onu elimizden geldiğince zorlamaya ve desteklemeye çalışacağız.”

Manchester City hakkında Thomas Tuchel: “Neler olabileceğini kimse bilemez. Belki kim bilir diye düşünmüyorum. Bu sezon bana göre en büyük fark, sakatlıklarla daha iyi başa çıkmaları ve Covid durumuyla daha iyi başa çıkmaları. Belki şanssızız, belki bizden daha iyisini yapıyorlar ya da her neyse ama önemli oyunculardan daha az sakatlıkları var. Bizim gibi Covid’e yakalanmadılar, aradaki büyük fark bu. Gereksiz bazı beraberliklerimiz oldu ve tam kadronuz varsa herkes için belirsiz bir atmosfer yaratıyorsunuz, bu da herkesi uçurumun kenarına itiyor. Onlar bu süreci çok iyi yönetti.”

Ertelenen maçlar hakkında Thomas Tuchel: “Bazı saçma sapan nedenlerden dolayı maçların iptal edildiği konuşuluyor. Umarım durum böyle değildir çünkü aksi takdirde çok ama çok sinirlenirdim. Oyunları gerçekleştirmek için her şeyi yapıyoruz ve oynamamamız gerektiğini düşündüğümüzde oynamak için yaratıldık. Bu yüzden, kuralların herkes için aynı kurallar olmasını kuvvetle umabilirim. Afrika Uluslar Kupası’nda oyuncusu olan birinin maçlarının ertelenmesi çok bencilce, herkesin böyle oyuncuları olabilir, daha adil süreç hepimiz için daha iyi olacaktır.”

Kaynak: https://www.chelseafc.com/