Tuchel: “Ne olursa olsun bunalıma girmeyeceğiz!”

Chelsea menajeri Thomas Tuchel, Manchester City mücadelesi öncesi düzenlenen basın toplantısında rakibini ve takımını değerlendirdi.

Sakatlıklar hakkında Thomas Tuchel: “Christian Pulisic hala takım kadrosunun dışında. Mason Mount için ise henüz çok erken. Aston Villa maçında ufak bir sakatlığı vardı. Büyük ilerleme kaydetti ama yarın oynanacak maç için erken olduğuna inanıyoruz. Mendy maç için uygun ve yarın kadroda olacak.”

Pep Guardiola karşısında alınan arka arkaya üç galibiyet hakkında Tuchel: “Kısa bir süre önce bana Pep’i nasıl yeneceğimi bilmediğimi söyleyen pek çok ses vardı. Dürüstçe bakarsam, son üç maçı yüzde 50 yüzde 50 şansla görüyorum. Sadece maçlardan önce değil, maçlar sırasında da herhangi bir farklı sonuç olabilirdi. Küçük detaylar böyle sonuçlara karar verir ve biraz şansa ihtiyacınız var. Yarın yine şanslar yarı yarıya ve fazlasını beklemiyorum. Sadece bazı şeylerin aynı olacağına inanıyorum. Daha iyi bir sonuca sahip olmak için çok mücadele etmek istiyoruz. Bunu bu takımla birkaç kez yaptık ve bu maçlarda da ne kadar acı çektiğimizi biliyoruz. Pep’e büyük saygım var. Onun yarattığı etkinin büyük bir hayranıyım. Bu benim çok takdir ettiğim bir şey ve bu asla değişmeyecek. Kupalara bakın, etkiye bakın. Bunun kesinlikle bir nedeni yok. Kendime daha iyi bir koç olup olmadığımı sormalıyım. Bugün dünden daha iyi bir koçum ve bu kadarı yeterli. Fazlasını düşünmüyorum.”

Manchester City’e karşı alınacak potansiyel galibiyet hakkında Tuchel: “Sonuç hakkında konuşmadan önce girdilere ve ne sunmamız gerektiğine odaklanmamız gerekiyor. İvme ve biraz şansa ihtiyacımız olduğunu kabul etmeliyiz. Yarın maçtan sonra sonucun ne olduğunu ve hak edip etmediğimizi değerlendirebiliriz. Yarın kazanırsak şampiyon olmayacağız, Manchester City kazanırsa onlar da şampiyon olmayacak. Ne olursa olsun bunalıma girmeyeceğiz. Bu seviyede izlemeyi sevdiğimiz bir maç. Bunun için çok çalıştık ve güzel şeyler hissediyoruz. Bu tür bir rekabete hazırız ve onları bir kez daha yenme fırsatına sahip olmak için ne gerektiğinin çok iyi farkındayız.”

Kaynak: https://www.chelseafc.com/