Tuchel: “Lukaku bizim için çok önemli!”

Wolverhampton ile karşılaşacak olan Chelsea‘de patron Thomas Tuchel, katıldığı basın toplantısında birçok konu hakkında fikirlerini paylaştı.

Kulübün geleceği ve yaşadığı süreç hakkında bilgilendirme yapan Thomas Tuchel: “Geçen hafta tercih edilen bir teklif sahibimiz olduğu ve işlerin ilerlediği söylendi. Kulüp için oldukça önemli bir hafta ama ben tamamen sahaya odaklandım. Ancak geçen hafta duyduklarımdan sonra kendime güveniyorum. Açıklık her zaman en iyisidir, çünkü durum net olduğunda harekete geçebilir veya yargıda bulunabilirsiniz. Aksi takdirde pasif bir rolde olursunuz ve şu anda olduğumuz şey sadece bu.”

Sorunlar hakkında Thomas Tuchel: “Bunu yani mümkün olan en küçük sorunu halletmeye çalıştık, ama elbette her zaman orada duruyor. Yaşanılanların açık ve ileriye dönük bir durumda olmasını tercih ediyoruz. Umduğumuz şey bu, neyle uğraştığımızı biliyoruz, takımı geliştirmek için koşulların bu olduğunu ve tepki vermek yerine harekete geçebileceğimizi veya daha da kötüsü hiçbir şey yapmayacağımızı biliyoruz.”

Romelu Lukaku hakkında Thomas Tuchel: “Her zaman onun takımın önemli bir parçası olmasını istiyorum. Şu anda gelecek sezon kadrosunun önemli bir parçası. Durumdan dolayı ayrılacak oyuncu veya gelişme yok. Büyük bir oyuncuyla anlaştık, hala büyük bir oyuncumuz var. Üç yedek oyuncumuz olduğu ve devre arasında Jorginho için birini kullanmak zorunda kaldığımız için sahada olamadı ama çok iyi antrenman yapt, belki de yarın direkt başlayabilir.”

Kaynak: https://www.chelseafc.com/