Tuchel: “Kendimi güvende hissetmiyorum!”

Chelsea patronu Thomas Tuchel, hafta sonu oynanacak West Ham United maçı için kameraların karşısına çıktı. Katıldığı basın toplantısında konuşan Tuchel, birçok konuya değindi.

Değişen zemin hakkında Chelsea patronu Thomas Tuchel: “Belki kulağa bir bahane gibi geliyor ama burada sahip olduğumuz şey çok kolay bir süreç değildi. Zemin değişti, farklı şeyler yaşandı, bu nedenle maçın zamanlaması konusunda biraz zorlanıyorduk. Yani sezonun başında saha istediğimiz şekilde değildi.”

Sakatlıklar hakkında Thomas Tuchel: “Kovacic ve Rudiger, takıma geri dönmeliler, ancak bunu şu an için yapamıyoruz. Ama bu isimler dışında başka yeni yaralanma yok.”

Lewis Hamilton ve Serena Williams’ın kulüp adına yaptıkları hamleler üzerinde Tuchel: “Her ikisinin de büyük bir hayranıyım; sahada, yarış pistinde veya saha dışında harika kişilikleri var. Ancak işlemler ve oynadıkları rol hakkında hiçbir fikrim yok. Sadece kişisel olarak onlara saygı duyuyorum ve seviyorum.”

İlk dört hakkında güveninden bahseden Thomas Tuchel: “Güvenli hissetmek sizi uçlarda tutmaz, tam olarak uyanık tutmaz. Bu yüzden kendimi güvende hissetmiyorum ve kimse bu konuda Premier Lig’de olmamalı diyebilirim.”

Arsenal maçı hakkında Thomas: “Kötü bir bireysel hatalar karışımımız var, ceza sahası içinde ve çevresinde savunmada biraz kalite eksikliği vardı, bunun için de cezalandırılıyoruz. Emin değilim ama nedenini biliyorum. Uluslararası moladan bu yana yediğimiz goller normalden biraz daha yüksek ve bu benim üzerimde farklı etkiler bıraktı; taktikler, pres… Uluslararası moladan bu yana 12 gol yedik, bu da beklenen gol miktarının iki katı.”

Kaynak: https://www.chelseafc.com/