Tuchel: “Kendi fikirlerimizi söylemenin zamanı gelmişti!”

Peş peşe alınan ağır sonuçları unutturmak isteyen Chelsea patronu Thomas Tuchel, Southampton deplasmanı için basın toplantısına katıldı.

Sakatlıklar hakkında Thomas Tuchel: “Callum Hudson-Odoi hala yok. Romelu Lukaku ve Hakim Ziyech konusunda biraz şüphemiz var. Küçük sorunlar nedeniyle Perşembe günü antrenman yapamadılar ama yarın müsait olup olmadıklarını görmek için antrenmanda bir teste ihtiyacımız var.”

Hudson-Odoi’nin durumu hakkında Tuchel: “Şu anda pek iyi görünmüyor. Günler değil, bu olay haftalar meselesi. Sakatlığı Dünya Kulüpler Kupası finalinde başladı ve o finalde asist yaptı. Sol kanatta çok önemliydi, bazen bek olarak, ama çoğu zaman kanat oyuncusu olarak etkili oldu. Elbette bu onun hatası değil ama bu olay hepimizi üzdü.”

Son iki resmi maçta yenilen 7 gol hakkında Thomas Tuchel: “Bunun farkındayız ve bundan hoşlanmıyoruz. Bu konuda endişemiz olduğunu söyleyemem ama bu bize özgü bir durum değil. Nasıl gelişebileceğimizi bulmaya çalışıyoruz ve bu golleri bir an önce durdurmamız gerekiyor. En iyi seçenek yarın gibi gözüküyor. Bu şekilde savunma yapıp çok gol yememiz bize göre değil. Bunun geleceğini görmemiştik çünkü uluslararası moladan önce durum böyle değildi, bu yüzden bununla uğraşmak o kadar kolay değil.”

Oyuncularla düzenlenen toplantı hakkında Thomas Tuchel: “Dünkü toplantımız tartışma türü değildi. Sadece gerekli olan bakış açısını onlara göstermiş gibiydim. Oyuncuların görüşünü çok ciddiye alıyoruz, ancak son iki maç hakkında kendi görüşümüzü vermenin gerekli olabileceğini düşündük, ancak bunu kapalı kapılar ardında yaptık. İnsanların eleştiri alabileceği bir atmosferde değildik. Biz bazı şeyleri parmakla göstermiyoruz ve bu işte beraberiz ama oyunumuzda mutlu olmadığımız noktaları belirtmemiz gerekiyordu. Maalesef son maçlarda normalde gücümüz olan bir yapıdan yoksunduk. O zaman hücumda disiplinimiz yoktu ve bu karşı preste büyük bir dezavantajdı çünkü olmamız gereken yerlerde değildik. Bu genel eleştiriyle ilgili değil, pozisyonlardaki ayrıntılarla ilgili. Oyuncuları ve grubu seviyorum ve birlikte daha iyisini yapmalıyız.”

Kaynak: https://www.chelseafc.com/