Tuchel: “Hiçbir rakibimi küçümsemeyeceğim!”

Chelsea menajeri Thomas Tuchel, Manchester United maçı öncesi katıldığı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Basın toplantısına sakatlık tablosuna yeni katılan Ben Chilwell’in durumunu açıklayarak başlayan Thomas Tuchel, “Ben Chilwell için durum ortada, onun altı haftalık bir periyotta yanımızda olmasını beklemiyoruz. Durumuna yakından bakıyoruz ve değerlendiriyoruz. Hikayeyi o ve gelişimi anlatacak. Vücudunun ilk tepkisi çok olumlu, umarım böyle devam eder ve altı hafta sonunda aramıza geri döner” dedi.

Ben Chilwell’in ardından N’Golo Kante özelinde diğer oyuncuları hakkında da durum güncellemesi yapan Tuchel, “Birkaç gün, belki bir hafta sahalardan uzak kalacak gibi görünüyor. Kante için şu an için durum bu şekilde. Mateo Kovacic hala yok ve Romelu Lukaku’nun başlama şansı oldukça düşük” ifadelerini kullandı.

Sakatlık açıklamalarının ardından Ruben Loftus-Cheek hakkında konuşan Tuchel, oyuncusunun potansiyelini göstermesini istedi. Tuchel, “Potansiyelini görüyorum ve bir akademi oyuncusu olduğu için ona fazlasıyla inanıyorum. Aynı bizim gibi herkes potansiyelinin farkında olduğu için potansiyelini bildiğini düşünüyorum. Onun için bir sonraki adım, bunu stadyumdaki herkese göstermek; eve gidip Ruben’in ne kadar iyi, ne kadar güçlü olduğunu herkesin bilmesi gerekiyor. Potansiyelini artık dışarıya çıkarmalı. Kendini herkesin önünde kanıtlamalı. Haftalardır yaptığı şey bu, aksi takdirde oynama şansı olmazdı. Oynamayı hak ediyor. Oynaması için ve kendini defalarca kez göstermesi için bu sürekliliği asla bırakmamalı” diye konuştu.

Oyuncuları hakkındaki sözlerini tamamladıktan sonra son olarak hafta sonu oynanacak olan Manchester United maçına geçen Tuchel, rakibini görmezden gelmediğini vurguladı. Tuchel, “Bu ligde asla kimseyi küçümsemeyeceğim çünkü her şeyden önce çok büyük bir kulüp ama aynı zamanda çok tecrübeli, üst düzey bir oyuncu grubu var. Hala durum bu ve bizim için yapılması gerekenlerin bir parçası olarak onların performans göstermesine izin vermememiz gerekiyor çünkü bir kez performans göstermelerine izin verdiğimizde, saniyeler içinde tam potansiyellerini görebilirsiniz. Evet, yüksek bir seviyedeyiz. Bunun en iyi mi yoksa ikinci en iyi mi olduğu konusunda yargıda bulunmuyorum ama çok güçlü ve rekabetçiyiz, ancak onlara karşı dikkati asla elden kaybetmemeliyiz” dedi.

Kaynak: https://www.chelseafc.com/