Tuchel: “Hala yeteri kadar iyi değiliz!”

Chelsea menajeri Thomas Tuchel, hafta sonu oynanacak Tottenham maçı öncesi basının karşısına geçti ve düşüncelerini paylaştı. Birçok konu hakkında açıklamalarda bulunan Alman menajer, takımını ve performanslarını değerlendirdi.

Düzenlenen basın toplantısına Saul Niguez hakkında konuşan Thomas Tuchel: “Onunla aynı deneyime sahip olmayan oyuncularımız var. Hepsi ilk maçlarından deneyimlerini paylaştı ve onu rahatlattı. İlk maçı için kenardayken, başka bir seviyedeydi. Her üç günde bir bunu yaşamak için biraz fark var, belki bir kültür şoku yaşadı. Kalitesinden şüphemiz yok. Bunu omuzlarından atması belki biraz zaman alacak ama o 26 yaşında ve bu onu çok da endişelendirmiyor.”

Takımı hakkında konuşan Tuchel: “En iyi halimizde değiliz. Evet, ama özellikle bu sezon öncesi ve Covid’den sonra Eylül ayı başlarında en üst seviyede olmamızı zaten beklemiyordum. Şu anda benim için rekabetçi olmamız, amansız oynamamız ve maçlarda zorlu dakikaları aşma inancımız daha önemli. Aston Villa maçına bakarsak, onlar yüksek seviyede oynayan bir takım, kabul etmemiz ve saygı duymamız gereken şey bu. Böyle maçları kazanabiliyor olmamız iyi bir şey.”

Antonio Rüdiger’in sözleşme görüşmeleri hakkında Thomas Tuchel: “Umarım bir çözüm bulurlar, ancak bu sadece antrenörler ve oyuncular arasında olan bizim istediğimiz bir şey değil. Bu kulüp ve oyuncu arasında geçiyor. Onun temsilcisi ile neler konuşuluyor bilmiyorum. O bizim için her zama mükemmeldi, üst düzeyde çok tutarlı bir oyuncu. Sakin ve odaklanmış. Her şey yerli yerinde ama bazen oyuncuların biraz daha uzun süreye ihtiyacı vardır. Bizim açımızdan yeni bir şey değil. Durumu yakından takip ediyoruz.”

Sakatlıklar hakkında konuşan ve takım güncellemesi yapan Tuchel: “Christian Pulisic’in başlayıp başlamayacağını söyleyemem ama N’Golo Kante’nin Chelsea’nin başlangıç ​​kadrosuna geri dönmek için uygun ve müsait olduğunu söyleyebilirim. Bunu onaylıyorum. Kane ve Lukaku rekabetine gelirsek, Harry de kaliteli ve çok iyi bir oyuncu olduğunu defalarca kez kanıtladı. O oynarsa, onu nasıl savunacağımıza odaklanmalıyız. Lukaku ile kıyaslarsak eğer farklı bir oyun stiline sahip çok farklı oyuncular. İkisi de inanılmaz kalitede harika golcüler.”

Kaynak: www.chelseafc.com