Tuchel: “Elbette üzüntümüz var!”

FA Cup yarı finalinde Crystal Palace ile karşılaşacak olan Chelsea‘de patron Thomas Tuchel, maç için planlanan basın toplantısına katıldı.

Kulübün el değiştirmesine yönelik gelişme olup olmadığı hakkında Thomas Tuchel: “Hayır, dürüst olmak gerekirse herhangi bir gelişme yok. Bu hala bir süreç ve hükümetle de görüşmelerin devam ettiğini duydum. Açıklığa sahip olmak için mümkün olan en kısa sürede işlerin sıralanmasını umuyoruz, ancak bunun o kadar kolay olmadığını anlıyorum.”

Real Madrid’e karşı kaybedilen tur hakkında Thomas Tuchel: “Hepimiz biraz arada kaldık. Kendimize güveniyoruz, bence bu büyük bir destek ama Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finalde elenmek bir hayal kırıklığı ama büyük bir hayal kırıklığı değil. Dramaya gerek yok ama yine de bir hayal kırıklığı yaşıyoruz çünkü yarı finaldeki dört takımdan biri olabileceğimizi düşünüyorduk. Bernabeu’da harika bir performans gösterdik ve böyle devam etmek istiyoruz. Ama biraz acı hissettiriyor elbette. Şimdi ise Pazar gününe dek antrenman yapabilmemiz için yeterli zamanımız var. Bu zamanı maça hazır olmak için kullanacağız.”

Yoğun fikstür hakkında Thomas Tuchel: “Çok zor ve talepkar. Maçın ardından bu sezon oynanan dakikalara baktık ve açık ara en çok dakika oynayan takımız. Uzatma dakikaları ile birlikte birkaç dakika daha ekledik, bu yüzden pek kolay değil. Oldukça talepkar bir fikstürle karşı karşıyayız ama hep belirttiğim gibi olmak istediğimiz yer burası ve böyle oluyor.

Conor Gallagher’ın kiralık olarak gittiği için Chelsea karşısında oynayamaması hakkında Thomas Tuchel: “Conor ile konuşma şansım oldu ve onun hayal kırıklığını görebiliyorum. Birkaç hafta önce, uluslararası aradan sonra tanıştık, tesadüfen karşılaştık ve sohbet ettik. Ne kadar rekabetçi olduğunu bildiğim için ondan özür dilerim. Oyunu kazanmak için oynuyoruz ve onu kiralık gönderirken kurallar gayet açıktı. Conor’un hayal kırıklığını anlayabiliyorum.”

Marc Guehi ve Tino Livramento’yu satma kararları hakkında Thomas Tuchel: “Bu birlikte aldığımız bir karar ve bu kararlardan memnunuz. Kişisel olarak bu kararlardan memnunum ve doğru olan buydu. Tino Livramento ile bir planımız vardı ve kiralık olarak ayrılmasını tercih ettik. O da gitmeyi tercih etti ve sonra satışını kabul etmek daha iyi bir çözüm oldu. Marc için bu harika bir gelişme ve onu tutsaydık neler olacağını bilmek çok zor. Belki de bir değişikliğe, farklı bir kulübe, daha büyük bir role, tam potansiyelini geliştirmek için daha fazla dakikaya ihtiyacı vardı. Genç oyunculara güvenirseniz, onlar için bir rol üstlenirseniz, düzenli olarak beklentilerinizi karşılayabilirler ve hatta aşırı performans gösterebilirler.”

Sakatlıklar hakkında Thomas Tuchel: “Ben Chilwell ve Callum Hudson-Odoi aramızda değil, Romelu ise antrenmanlara dün geri döndü ve maç için iyi olmalı.”

Kaynak: https://www.chelseafc.com/en