Tuchel: “Conte dünyanın en iyilerinden biri!”

Cumartesi günü Burnley ile Stanford Brigde’de karşı karşıya gelecek olan Chelsea’de Thomas Tuchel basın toplantısına katıldı. Eksiklerin hayli fazla olduğunu belirten Alman çalıştırıcı, durumu değerlendireceklerini söyledi.

Lukaku ve Werner’in durumuyla açıklamalarına başlayan teknik adam; “Romelu ve Timo yarın oynanacak olan maçta olmayacaklar. İkisi de kadro dışında kalacak. Pulisic’i Malmö maçı ile geri kazandık. Kovacic hala oynamak için uygun durumda değil ve maalesef Marcos Alonso, Malmö maçının son dakikalarında sakatlandı. Bu nedenle yarın kadroda o da yer almayacak” ifadelerini kullandı.

Takımın en önemli oyuncularının başında gelen Mount’un durumuna da netlik kazandıran Tuchel; “Biraz zor gözüküyor. Yirmilik dişi sebebiyle hastaydı ve ufak bir enfeksiyon yaşıyor. Dün ve bugün antrenmanlara döndü fakat kilo kaybetti çünkü rahat bir şekilde yemek yiyemiyor. Yarın maç için kadroda olacak ve biz de duruma bakacağız. Birkaç dakika süre alabilir ancak maç saatine kadar vereceği tepkiyi gözlemleyeceğiz” dedi.

Haftanın olayı Conte’nin Premier Lig’e dönüşü olurken Alman çalıştırıcının bu konudaki yorumları da soruldu. Tuchel; “Premier Lig için iyi bir haber, dünyanın en iyi teknik direktörlerinden biri. Sahip olduğu unvanlara ve rakamlara bir bakın. Tottenham maçlarını hayli zorlaştıracağından eminim ama bundan dolayı mutluyum. İnsanların ve kulüplerin yaptıklarıyla ilgileniyor, bulunduğum yerden büyük keyif alıyorum” şeklinde konuştu.

Son olarak Mount’un milli maçları kaçırma ihtimali hakkında yorum yapan menajer; “Her şey yolunda giderse oynayacaktır. Fakat uygun bir tedaviye ihtiyacımız var. Onu milli takıma katılma konusunda her daim cesaretlendireceğiz. Mount kadroya alındığında hem biz hem de kendisi büyük gurur duyuyor” diyerek oyuncusuna verdiği desteği ortaya koydu.

Kaynak: https://www.chelseafc.com/