Tuchel: “Bu seviyede işler her zaman zorlu!”

Evinde Leeds United’ı ağırlayacak olan Chelsea’de patron Thomas Tuchel, maç için düzenlenen basın toplantısında birçok konu hakkında görüşlerini dile getirdi.

Covid hakkında Thomas Tuchel: “Şu anda herkes sağlıklı, sadece testi pozitif çıkan Mateo’yu (Kovacic) bekliyoruz. Rusya’ya gidişimiz ve gelişimizden dolayı birçok kez test yapma şansımız oldu. Gecenin bir yarısı vardığımızda test edildik, bu bazen yapılacak en güzel şey değil ama düzenlenme şeklinden etkilendim ve tüm uçaktaki tüm personeldeki herkesin sabrından etkilendim. Bunlar bana herkesin durumun farkında olduğunu, işlerin şaka olmadığını, gerçek olduğunu, sonuçlarıyla yaşamamız gerektiğini, kendimizi korumak ve başkalarını korumak için mümkün olan en iyi şekilde yapmamız gerektiğini söylüyor. İşimize sahip olduğumuz ve bundan etkilenmediğimiz için kutsanmış durumdayız.”

Chelsea’nin mevcut form durumu hakkında Thomas Tuchel: “İki maçta dört kez öne geçerseniz ve puan kaybederseniz, hatta bu kadar gol yerseniz şu an başka yere bakmanın ve hiçbir şey olmuyormuş gibi davranmanın zamanı değil. Hala ayrıntılar ve küçük şeylerle ilgilenmemiz gerekiyor, büyük resimde hiçbir problem gözükmüyor. Buradan başlıyoruz ama yine de neden böyle olduğuna ve sonunda mutlu olmadığımıza dair birçok argüman bulabilirsiniz. Performanslar korkunç değil, bazı anlarda ortalama kalıyoruz, ancak daha iyisini yaptığımız zamanlarda da aynı sonuçlarla karşılaşıyoruz. Bir bakıma böyle olması iyi çünkü en üst düzeyde rekabet etmeye çalışıyoruz. Son iki maç bizim için çok sıra dışıydı. Yediğimiz son iki gol belki de genellikle kabul edeceğimiz goller olmadığı için bu anlarda da şanssızdık. En üst düzeyde temellere geri dönüyoruz. Biz bu durumdayız ve bunun farkındayız. Endişelenmek gibi bir derdimiz, yok. Uzaklara dalmanın anlamı yok, sadece işimize bakıyoruz.”

Kaleci tercihi hakkında Thomas Tuchel: “Her zaman zorluyor, bu iyi bir şey. Gerçekten bir sportmenlik örneği, onu övmekten başka yapabileceğim bir şey yok. Böyle bir performans sergilemek için elinden gelen her şeyi yaptı, her gün inanılmaz bir ruh içinde. Bu gece otelde çılgınca bir şey olmazsa, Edouard Mendy yarın başlıyor, o andan itibaren hiçbir şey değişmedi.”

Chelsea dönemindeki en zorlu zamanı yaşayıp yaşamadığı hakkında Thomas Tuchel: “Hayır. Benim için olaylara nasıl yaklaştığımız konusunda biraz endişeli olduğumuz veya mutlu olmadığımız, daha iyisini yapabileceğimizi hissettiğimiz çok kısa bir dönem geçirdik. Uzun bir dönem değil. Çok yakın, Watford’da başladı ama orada bile çok fazla değişiklik yaşadık. Belki her şeyin o kadar kesin, pürüzsüz veya iyi organize edilmiş görünmediğinin farkındaydım ama fiziksel veya zihinsel olarak hazır olmadığımıza şaşırdım. Bu tür bir seviyede koçluk yapmak her zaman iyi bir şekilde zorlayıcı hissettiriyor.”

Kaynak: https://www.chelseafc.com/en