Tuchel: “Arsenal için bu maç bir fırsat olabilir!”

Chelsea patronu Thomas Tuchel, hafta sonu oynanacak Londra derbisi öncesi basının karşısına geçti. Zorlu Arsenal maçı öncesi açıklamalarda bulunan Tuchel, keyifli görüntüsüyle dikkat çekti.

Arsenal maçı öncesi sakatlık güncellemesi yaparak basın toplantısını açan Tuchel, “Christian Pulisic’in testi pozitif çıktı ve protokollere uyması gerekiyor, bu yüzden müsait değil. Hakim (Ziyech) ve N’Golo (Kante) bugün antrenmandaydı ve kesinlikle hiçbir sorunları yoktu. Bu yüzden yarın takımla daha fiziksel bir seans yapacağız, ancak şu anda ikisinin de kadroda olması olumlu görünüyor” diye belirtti.

Sakatlık açıklamalarının ardından rotasını Arsenal maçına çeviren Tuchel, böyle maçların Arsenal için fırsat olabileceğini ve bu şekilde taraftarlarını tekrar kazanabileceğini hatırlattı. Tuchel, “Bu derbinin bu stadyumda üretebileceği enerjiyi görebileceğimiz bir sezon öncesi maçımız vardı. Her zaman zor, her zaman sıkı bir maç. Zor bir başlangıç ​​yaptılar. Onların bakış açısından düşünürsek bu maç onlara tekrar beraber olma fırsatı sunabilir. Londra için baskın olmak isteyen taraf olmak isteyebilirler. Bu yüzden mümkün olan en iyi Arsenal’e karşı kesinlikle hazırlıklı olmalıyız. Aynı zamanda yapmamız gerekeni yapmamız, yani maç günü sınırlarımızı zorlamamız gerekiyor. Sınırımızın nerede olduğunu görelim ve çok çalışarak bir şekilde bunu yukarı taşıyalım. Toplu ya da topsuz ritim bularak kendimizden emin bir şekilde sahada olmalıyız. Zor bir oyun olacak, her şey sürpriz olabilir” ifadelerini kullandı.

Arsenal maçında oynayıp oynamayacağı merak konusu olan Romelu Lukaku hakkındaki görüşleriyle toplantıyı sürdüren Alman menajer, Lukaku’dan 50-60 gol beklediğini belirterek gazetecilere eğlenceli anlar yaşattı. Tuchel, “Yapmamız gereken bir antrenman daha var ve bu hafta Romelu için oldukça ağır geçti. Tamamen grupla birlikte çalıştı. Maç öncesi antrenmanında sahada olmasını bekliyoruz, onun neler yapabileceğini göreceğiz. Oyuncuların farklılıklar denemesine izin veriyoruz. Herkesin bir role ihtiyaç duyduğuna inanıyorum. Takım için eksik parça Lukaku mu? Hala takım çalışmasıyla ayakta duran güçlü bir kadro olmak istiyoruz. Romelu özlediğimiz bu tür kişilik ve profil. Onun bir etki yaratmasını bekliyoruz. Bakalım etki nerede olacak, ondan çok gol bekliyoruz. Hatta ben kişisel olarak 50-60 gol atmasını bekliyorum. Soyunma odasında büyük bir kişilik ama özellikle Timo Werner, Kai Havertz, Christian Pulisic ve etrafındaki oyuncular üzerinde olumlu bir etkisi olacağına kesinlikle eminim. Sezonun ilerleyen zamanlarında net bir hedef belirleyecek. Bakalım ne kadar ileri gidecek” diye konuştu.

Kaynak: https://www.chelseafc.com/