Troy Deeney’den kart isyanı

Watford’un Fulham ile 1-1 beraber kaldığı karşılaşmanın ardından Troy Deeney basın toplantısında maçın hakemi Martin Atkinson’a isyan etti.

Premier Lig’de sezonun 6. Hafta açılış maçında Watford Fulham deplasmanından 1-1’lik skorla ayrılırken maç sonu Premier Lig’de pek alışık olunmayan bir çıkışa sahne oldu.

Maçta dakikalar 32’yi gösterirken Fosu Mensah’ın darbesiyle yerde kalan Troy Deeney pozisyona nasıl kırmızı kart gösterilmediğini anlamakta güçlük çektiğini dile getirdi.

Deeney, maçın hakemi Atkinson’a sitemini; “Doğru kararların verilmesi için faullerde daha teatral hareketler mi sergilemem gerekiyor?” şeklinde dile getirdi. Pozisyonun sarı kartla geçiştirilemeyecek kadar sert olduğuna da değinen oyuncu karara anlam veremediğini yineledi.

Sitemine maçın sonunda yaşanan Anguissa’nın pozisyonunu örnek göstererek devam eden 30 yaşındaki oyuncu; “Onların oyucusunu maç sonunda gördünüz. Bileğine bir darbe aldı ve 15 kez takla attı. Hakem faul kararı vermeyince ayağa kalkıp devam etti. Bende böyle mi davranmalıyım? Bu hareketler benim oyunuma uygun değil. Birkaç darbe aldım ve sahadan morluklarla ayrılıyorum ama yarın iyi olacağım.” dedi.

Kaynak: skysports.com