Trippier’in gönlünde Burnley var!

Geçtiğimiz yaz Tottenham’dan Atletico Madrid’in yolunu tutan Kieran Trippier, emeklilik planını açıkladı. Tripper, Burnley forması giymek için Premier Lig’e bir gün geri döneceğini ve Burnley’de emekli olmak istediğini belirtti.

Kariyerine Manchester City altyapısında başlayan; ardından Burnley forması giyen ve 2015 yılında Tottenham’a transfer olan Trippier’in şu anki durağı ise Atletico Madrid. Geçtiğimiz yaz 22 milyon euro karşılığında İspanya’ya transfer olan Trippier, Atletico’da Diego Simeone’yi etkilemeye devam ediyor. Burnley’de geçirdiği üç sezonun ardından Tottenham’da dört yıl forma giyen Trippier bu süreçte kendini kanıtladı ve milli takımın değişilmez isimlerinden biri oldu.

Burnley patronu Dyche’ın genellikle oyuncularıyla fazlasıyla yakınlık kurmadığı bilinirken; Trippier, Sean Dyche’ı Tottenham’a transfer olduğu günden itibaren haftada en az iki kez aradığını ve görüştüğünü söyledi. Bury doğumlu Trippier, Burnley Express’e yaptığı açıklamalarında emeklilik planlarına değindi. Burnley’nin hayatındaki önemine dikkat çeken Trippier; “Harika bir ilişkimiz var. Aile, futbol her ne olursa olsun sürekli iletişim halindeyiz. Bir gün beraber çalışmak konusunda takılıyoruz. Eminim, bir gün yine o formayı giyeceğim. Orada emekli olmayı çok isterim. Amacım Burnley’de emekli olmak. Mümkün olduğunca uzun süre oynamayı istiyorum ama tam zamanı bilemiyorum. 2 yıl daha İspanya’da olacağımı düşünürsek yaşım 32 olacak ve İngiltere’de formasını giymek istediğim tek takım Burnley. Futbolculuk kariyerimin ardından orada koçluk yapmak hoş olabilir. Sean Dyche’ın gittiği her yere gitmek isterim” diye konuştu.

Leave a Comment