Trippier, “Tottenham’dan ayrıldığımdan beri Pochettino ile konuşmadım”

Kieran Trippier, Tottenham’daki son yılı hakkında karışık duygular hissettiğini ve muhtemel ayrılış fikrinin Şampiyonlar Ligi finalinden aylar önce gerçekleştiğini bildiğini söyledi.

Kieran Trippier, Atletico Madrid transferinden önce Tottenham tarafından farklı kulüplere önerildiğini bildiğini söyledi. Mart 2019’dan itibaren farklı kulüplere önerildiğini söyleyen Trippier, o dönem Tottenham menajeri olan Mauricio Pochettino ile yaptığı konuşmalarda geleceği hakkında kararsızlık gördüğünü vurguladı. Trippier geçen yaz Atletico Madrid’e katıldı ve Diego Simeone yönetiminde performansını yükseltmeye devam ediyor. İngiliz oyuncunun ayrılığından günümüze geçen süre içinde ise Spurs, hoca değişikliğine gitti ve Şampiyonlar Ligi bileti için şüpheli konumda bulunuyor.

Katıldığı podcast yayınında Tottenham’daki son dönemlerinden bahseden Trippier, “Sezon boyunca karışık duygular yaşadım. Sakatlıklar büyük bir rol oynadı. Onlara ameliyata ihtiyacım olduğunu söyledim. Biraz daha bencil ve biraz daha akıllı davranabilirdim. Maçların seçiminde sakatlığım ya da durumum hiç konuşulmadı. Bunlardan bazılarını kaçırsam bile maçların yüzde 60-70’inde oynuyordum. Belki de geri adım atmalıydım ama Şampiyonlar Ligi’nde City var, Ajax… Bu oyunlarda oynamak istiyorsunuz. Mart ve nisan aylarında güvendiğim insanlar aracılığıyla beni göndermek için çalıştılar, beni kulüplere teklif ettiler. Yani karışık mesajlar alıyorsun. Oynarsam elimden geleni yaparım, ama bu yüzden menajeri kenara çektim ve planlarının bir parçası olup olmadığımı sordum. Kapısını çaldım ve ona “Atletico Madrid’e gitme şansım var ama planlarının bir parçasıysam kalacağım” dedim. Bana herhangi bir cevap veremedi ve ondan sonra başkanla konuşmak istedim. Aynı şeyi orada da gördüm. Tottenham’dan ayrıldığımdan beri Pochettino ile gerçekten konuşmadım. Kendisine teşekkür edecek çok şeyim var. Bir zamanlar aramız gerçekten harikaydı” dedi.

Kendisinin kulüplere önerildiği zaman Mousa Dembele’nin de satıldığını hatırlatan Trippier, “Dembele ile oynayan herkese sorabilirsiniz, o sahada gerçekten inanılmaz biri ve herkes onun ne kadar iyi olduğunu söyleyecektir. Belki onu o zaman göndermemeliydik. Belki bizimle kalsaydı, finali kazanabilirdik. Onun gibi bir oyuncuya o dönem ihtiyacımız vardı” diye konuştu.

Leave a Comment