Traore: “Büyümeye devam etmemiz gerekiyor!”

Wolverhampton’ın başarılı kanat oyuncusu Adama Traore, hafta sonu oynanacak olan Aston Villa maçı öncesi Wolves resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

Oynanacak olan zorlu mücadele öncesi takımının durumunu ve kendisi için önemli konuları değerlendiren Traore, sözlerine ise West Midland karşılaşmasında taraftarların olmamasının üzücü olacağını vurgulayarak başladı. Traore, “Herkes için çok farklıydı. Sanırım taraftarlar olmadan futbol biraz üzücü çünkü futbol taraftarlar içindir. Taraftarlar orada olmadığında futbolun büyük bir bölümünü alıyorlar. Umarım en yakın zamanda taraftarlar geri döner. Gördüğüm kadarıyla, taraftarlar için oynuyoruz ve yaşadığımız mutluluk sadece oyuncular için değil, herkes için var. Bu futbolun en güzel detayı. Sadece oyuncular değil, taraftarlar da karakter gösterir. Ve evet, Aston Villa hakkında bazı bilgilerim var, daha önce oradaydım. Onların harika bir takım olduğunu biliyorum ama kazanmak için savaşacağız” ifadelerini kullandı.

Takım arkadaşı Willy Boly’nin kadroya dönüşünü değerlendirerek sözlerine devam eden Traore, “Willy Boly çok çalışıyor ve bence her oyuncuya ihtiyacımız var, ister Willy Boly, ister Marcal, ister Podence… Şu anda dışarıda olan tüm bu oyunculara ihtiyacımız var. Her oyuncu önemli ve takıma kalite katıyor. Umarım Boly sahada olur” dedi.

“OLUMLU ANLARDAN BESLENMELİYİZ!”

Willy Boly hakkındaki düşüncelerinin ardından son maçta alınan Manchester City mağlubiyetine ve yapılan hatalardan ders çıkarılması gerektiğine de değinen Traore, yaşanılan süreçte yer alan olumlu anları görmeleri gerektiğini savundu. Traore, “Bence takım maç boyunca savaştı, bir planımız vardı, planı takip ettik. Ama her şeyin sonunda City formda ve harika bir takım, bu yüzden bazı hatalar yapıyoruz. City gibi takımlar sizi cezalandırıyor, ancak yeni şeyler öğreniyoruz, takım olarak gelişiyoruz, büyüyor ve savaşmaya devam ediyoruz. Koçun planını takip ettik ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Son on dakikaya kadar işe yaradı ama bazı hatalar yaptık. Çalışmaya devam etmemiz, nerede büyüyebileceğimizi görmemiz ve bizi neyin daha iyi yapacağını öğrenmeye devam etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bence önemli olan bu. Olumlu anları kaybettiğimiz için gözardı etmemeliyiz” diye belirtti.

Son olarak Nuno Espirito Santo ile çalışmanın kendisine neler kattığına da değinen Traore, “Nuno bana ilk günden itibaren farklı şeyler gösterdi, takıma elimden gelenin en iyisini yapmam için çok çalışıyor. Farklı pozisyonlarda oynuyordum ve bu beni oldukça ilerletti. Farklı şeyler talep ediyor ve bu taleplerle gelişiyorum. Bu benim sahip olduğum zihniyet ve onunla birlikte gelişmeye devam etmek için çalışacağım” dedi.

Kaynak: https://www.wolves.co.uk/