Transfer döneminin gözde ismi Zaha, kulübü Crystal Palace ile sözleşme uzattı

Wilfried Zaha kulübü Crystal Palace ile beş yıllık yeni sözleşme imzaladı.

Fildişili yıldız kanat oyuncusunun adı transfer döneminde Chelsea ve Tottenham ile anılmış ancak herhangi bir transfer gerçekleşmemişti.

Özellikle Crystal Palace’ta gösterdiği inanılmaz performans ile birçok kulübün radarında olduğu bilinen oyuncu yeni sözleşmeye imza atmasının ardından, “Bu sürecin bir an önce bitmesi ve sonuçlanmasını bekliyordum. Şimdi yeni sezona tamamen odaklanabilirim.” açıklamasında bulundu.

Zaha, Kartallar ile olası bir ayrılık gerçekleşmez ise 2022/2023 sezonunun sonuna kadar devam etmiş olacak.

25 yaşındaki oyuncu kariyerine Palace’ta başlamış ardından 2013 sezonunda Manchester United’a transfer olmuştu. Kırmızı Şeytanlar tarafından kiralık olarak gönderilen oyuncu 2015 yılında yetiştiği kulüp olan Crystal Palace’a geri dönmüştü.

Kulüp adına açıklamada bulunan Başkan Steve Parish ise “Zaha, dört yaşından beri Selhurst Park’a bir taş atımı mesafede oturuyordu ve on iki yaşından beri kulübün bir parçası. Bu sözleşme onun hayat boyu adanmışlığını ve bizim ona bağlılığımızın bir kanıtı. Bugün hem taraftarlarımız hem de Zaha için çok güzel ve hak edilmiş özel bir gün.” şeklinde konuştu.

Kaynak: cpfc.co.uk