Tottenham’ın gözü Portekiz’de!

Tottenham, Benfica forması giyen Carlos Vinicius’u kiralık olarak kadrosuna katmak için çalışmalara başladı. Potansiyel kiralık anlaşmasında 36 milyon sterlinlik zorunlu satın alma opsiyonu olması bekleniyor.

Hücum hattını güçlendirmek isteyen ve bundan uzun zamandır şikayetçi olan Jose Mourinho, geçtiğimiz yaz Napoli’den 15 milyon dolar karşılığında Benfica’ya transfer olan Carlos Vinicius’u Harry Kane’in alternatifi olarak kadrosunda görmek istiyor. Geçtiğimiz sezon 24 gol atarak dikkatleri üzerine çeken 25 yaşındaki oyuncunun adı, Juventus ve Inter Milan gibi diğer dünya devleriyle de anılıyor.

Tottenham patronu Jose Mourinho, dün yaptığı açıklamada; transfer dönemi kapanmadan bir forvet alacaklarını düşündüğünü belirtti. Mourinho, “Ben iyimserim ama bundan fazlasını istediğim doğru. Elimizden gelenin fazlasını yapmamız gerekiyor ve çaba harcıyoruz. Başarırsın ya da başaramazsın. Bir futbol maçı gibi, kazanırsın ya da kazanmazsın ama her şeyini verirsin ve her şeyi denersin. Transfer piyasası aynı bir maç gibi. “Kulübümün bizim için ve takım için her şeyi yapmaya çalıştığı hissini seviyorum, bu benim için en önemli şey. Eğer transfer başarılı olursak, o zaman harika. Buna inanıyorum, yapamamamız durumunda elden bir şey gelmiyor, bu futbol” dedi.