“Tottenham’dan ayrılmaya asla yakın değildim”

Yaz transfer döneminde adı Manchester United ile geçen Toby Alderweireld, Tottenham’dan ayrılmaya asla yakın olmadığını ve kulübünde mutlu olduğunu belirtti. Belçikalı savunma oyuncusu, transfer spekülasyonlarının ardından son üç maçta Pochettino’nun ilk 11’inde yer aldı.

Toby Alderweireld’in, 25 milyon sterlin karşılığında serbest kalır maddesinin de olduğu mukavelesinin bitmesine bir yıldan az bir süre kaldı. Sky kaynaklarının da doğruladığı bilgiye göre, Manchester United yaz transfer döneminde Alderweireld ile yakından ilgilenmişti ancak anlaşma detaylarında Tottenham ile orta yolu bulamamıştı.

Alderweireld yaptığı açıklamalarda, ‘’Herkes Tottenham’dan ayrılacağımı söylemişti. Bu kesinlikle doğru değil. Bu yaz transfer döneminde, Tottenham’ın beni takımda tutmak istediğini çok iyi anladım. Bu sebeple, takımdaki yerime geri dönebilmek için savaştım ve bu savaştan galip çıktım. Tottenham’a, sahip olduğum tüm becerilerim ile yardımcı olmaya çalışıyorum. Geleceğimle ilgili olarak basında yazılanlar gerçeği yansıtmıyor.’’ şeklinde konuştu.

Manchester United ilgisi sonrası, Premier Lig açılış maçında Newcastle’a karşı yedek kulübesinde bekleyen Alderweireld, transfer sezonunun kapanmasıyla birlikte son üç maçta ilk 11’de görev aldı.