Tottenham’da yeni hedef: Nuno Espirito Santo

Menajerlik pozisyonu için hala olumlu bir sonuç alamayan Tottenham, geçtiğimiz sezonun sona ermesiyle Wolves’tan ayrılan Nuno Espirito Santo’yu takip listesine aldı.

Jose Mourinho’nun görevden alınmasının ardından teknik direktörlük pozisyonu için birçok isimle görüşen Tottenham, taraftarların yoğun baskısı altında en doğru ismi bulmak için yoğun mesai harcıyor. Spurs’ün yeni Futbol Direktörü Fabio Paratici; Antonio Conte, Paulo Fonseca ve Gennaro Gattuso ile görüşmelerinin bozulmasının ardından yeni patron arayışına Nuno Espirito Santo ile devam etmeyi düşünüyor.

Jose Mourinho’nun Nisan ayında görevden alınmasının ardından takımı geçici olarak Ryan Mason yönetti ve Spurs yönetim kurulu, o zamandan beri Portekizli menajerin yerini almak için bir dizi ismi değerlendirdi. Spurs, eski Inter patronu Antonio Conte ve Roma’dan ayrılan Paulo Fonseca ile ciddi görüşmeler gerçekleştirmiş olmasına rağmen her iki durumda da sonuçlar beklenildiği gibi olmadı. Gennaro Gattuso’nun adı ise taraftarlar arasında büyük bir gerginliğe yol açtı. Görüşülen birçok teknik adamın arkasında kalan ve hedef olarak gösterilmeyen Nuno Espirito Santo ise yaşanılan olumsuz süreçlerin ardından ana hedef olarak dikkat çekti.

Spurs ayrıca Paris Saint-Germain’in Baş Antrenörü Mauricio Pochettino’yu ayrıldıktan bir buçuk yıl sonra kulübe dönmesi için ikna etmeye çalıştı, ancak girişimlerinde yine başarısız oldu.

Kaynak: https://www.skysports.com