Tottenham’da Llorente belirsizliği!

Fernando Llorente, önümüzdeki ayın sonunda sona erecek olan sözleşmesine rağmen Tottenham ile yeni bir sözleşme imzalayabilir. Oyuncu ile erken sözleşme yenileme şansını kaçıran Tottenham’ın Llorente konusunda yenileme kararı alması bekleniyor.

Henüz sözleşmesini yenilemeyen Fernando Llorente artık kendisine gelen teklifleri dinlemekte özgür. Sezonun tamamlanmasının ardından kendisine gelecek olan teklifleri yanıtlama şansına sahip olan oyuncu son aylarda sergilediği performansla adeta gençlik yıllarına döndü. Özellikle Ajax’a karşı oynanan ve inanılmaz bir geri dönüşüne imza atılan maçta etkili bir rol üstlenen Fernando için İngiliz basınında; takımında kalarak etkili bir yan oyuncu olmaya devam edeceği vurgulandı.

Tottenham’ın oyuncu hakkında nasıl bir yol izleyeceği merak edilirken; Skysports’da yayınlanan haberde yapılacak hamlenin Liverpool ile oynanacak olan Şampiyolar Ligi finalinden sonra gerçekleştirileceği vurgulandı.

34 yaşındaki İspanyol forvet bu sezon takımı adına 34 maçta görev aldı. Rakip fileleri 8 kez sarsan Llorente ayrıca 5 kez asist üretti. Kariyerine Athletic Bilbao’da başlayan forvet, Tottenham’a ise Swansea City’den transfer olmuştu. Kariyerinde eşsiz başarıları bulunan Fernando’nun bir de Dünya Kupası Şampiyonluğu bulunuyor.

Leave a Comment