Tottenham’da Harry Kane şoku yaşanıyor!

Sezon başından itibaren sakatlıklarla mücadele eden Tottenham’a bir şok haber de Harry Kane’den geldi. İngiliz yıldızın 2 ay sahalardan uzak kalması bekleniyor.

Sezon öncesi dönemde hiçbir transfer yapmayarak futbol sahalarında ender görülen bir strateji belirleyen Spurs yaşanan sakatlıklar nedeniyle zor günler geçiriyor. Sezonun belli dönemlerinde Dembele, Dele Alli, Eriksen ve Verthongen gibi isimlerin sakatlıkları Pochettino’yu zor durumda bırakmıştı. Bu sakatlıkların büyük çoğunluğu sağlığına kavuşurken hafta sonu oynanan Manchester United karşılaşması kulübe en büyük darbeyi vurdu.

United karşılaşmasında De Gea’yı geçemeyince 3 puandan olan Pochettino ve ekibi Harry Kane’in sakatlığıyla daha da büyük hayal kırıklığına uğradı. Bileğine darbe alan Kane’in 6 ila 8 hafta arası sahalardan uzak kalacağı ifade edildi. Yıldız ismin en az 10 maçı kaçırması bekleniyor.

Sezonun geride kalan dönemini İngiliz yıldızın attığı 14 golün de katkısıyla 3.sırada sürdüren Tottenham’ın ne reaksiyon göstereceği şimdiden merak konusu.

Transfer dönemi başlamadan önce Pochettino’nun “devre arası bütçemiz hazır” açıklaması sonrası bu paranın bir forvet transferine harcanabilme ihtimali de gündemde. Ancak takımın öncelikli transfer hedefinin orta saha bölgesi olduğu da bilinenler arasında.

Gol krallığı yarışında Aubameyang ve Salah ile kıran kırana bir mücadele içinde olan oyuncunun bu sakatlık sonrası geri düşmesi ise kaçınılmaz gözüküyor.

Sakatlık haberi sonrası hem taraftarlarından hem de futbol severlerden büyük destek gören Kane, twitter hesabından da bir teşekkür mesajı yayınladı. Mesajında “Sakatlıklar oyunun bir parçası amab kimse fit bir şekilde geri dönmek için benden daha fazla çalışamaz. Desteğiniz için teşekkürler” ifadelerini kullandı.