Tottenham’da Dembele şoku

Tottenham’da Dembele şoku yaşanıyor. Hafta sonu Wolverhampton karşılaşmasında sakatlanan Belçikalı orta saha 2019’a kadar sahalardan uzak kalacak.

Londra ekibinin 3-2 galibiyetiyle sonuçlanan maçta Dembele henüz 7.dakikada oyundan çıkmak zorunda kalmıştı. Kulübün sağlık ekibinden gelen açıklamaya göre Belçikalı’nın bilek bağları hasar gördü.

Sezona hiç transfer yapmadan başlayan ve bu konuda sıklıkla eleştirilen Pochettino kadrosunun yeterli olduğunu dile getirmişti. Ancak Arjantinli çalıştırıcının başı sakatlıklardan kurtulmadı. Dele Alli gibi kilit önemdeki oyuncusundan uzun süre faydalanamayan menajer bir süre takımın beyni olan Eriksen’i de sakatlık nedeniyle kaybetmişti.

Son olarak sakatlar kervanına takımın liderlerinden Dier’ı ekleyen Kuzey Londra ekibinde Dembele’nin de sakatlanması planları alt üst etti. Ayrıca hafta içi oynanan Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında bir diğer sakat isim Victor Wanyama da oynayamamıştı.

Konu ile ilgili basına konuşan Pochettino; “Moussa’nın ocak ayında sahalara dönmesini bekliyorum. Sakatlıklar her zaman sabır gerektirir. Nasıl reaksiyon göstereceğini göreceğiz ama umudumuz ocak ayında hazır olması yönünde.” dedi.

Fikstürün sıkışıklığına da dem vuran menajer; “Sakatlık yaşayan her oyuncumuzu özlüyoruz. Son 13 günde tam 5 karşılaşma oynadık. Her 2.5 günde 1 mücadele ediyoruz.” şeklinde konuştu.