Tottenham ve Everton karşı karşıya!

Manchester United kariyerinde sıkça eleştirilen ve sezon başında Roma’ya kiralık olarak gönderilen Chris Smalling için Tottenham ve Everton karşı karşıya geldi.

TalkSport’ta yer alan haberde Chris Smalling’in yükselen performansı nedeniyle Roma’nın oyuncuyu bonservisi ile kadrosuna katmak istemesine rağmen; Tottenham ve Everton’ın transferde ısrarcı olduğu belirtildi.

İtalya’nın Corriere Dello Sport gazetesinde de Jose Mourinho’nun Manchester United döneminde beraber çalıştığı savunma oyuncusu ile kadrosunu güçlendirmek istediği yazıldı. United patronu Ole Gunnar Solskjaer’in kadrosunda düşünmediği Smalling’i yeterli teklif karşılığında bonservisi ile gönderebileceğine inanılıyor. Haberde 2016-2018 yılları arasında Smalling ile Manchester United’da birlikte çalışan Mourinho’nun, Tottenham’da savunma hattına çok ihtiyaç duyduğu deneyimi ve kaliteyi Smalling’in ekleyeceğine inandığı belirtildi.

Haberin devamında Everton için savunma hattında alternatif sayısını arttırmak isteyen Ancelotti’nin ligi tanıyan ve İngiliz pasaportu bulunan bir savunma oyuncusuna sıcak bakabileceğinin altı çizildi.

Chris Smalling 2010 yılında Fulham’dan Manchester United’a katılmıştı. Kulübü ile 206 resmi maça çıkan savunma oyuncusu sezon başından itibaren Roma’da forma giymeye devam ediyor. İtalyan basınına geçtiğimiz aylarda açıklamalarda bulunan Smalling, “Burada mutluyum, ailem burada, köpeklerim bile burada. Buraya yerleştik ve birlikteyiz. Ailem mutlu olduğunda ben de mutluyum, bu huzur beni sahada daha iyi yapıyor. Ligde neler yapabileceğimizi görmek için ilerliyoruz” diyerek İtalyan temsilcisinde durumunun iyi olduğunu dile getirmişti.

Leave a Comment