Tottenham, Skriniar için kaynak arıyor!

Tottenham, Serie A temsilcisi Inter Milan ile merkez defans oyuncusu Milan Skriniar’ın transferi konusunda görüşmelerde bulundu.

Yapılan görüşmeler sonucunda ortak bir noktaya ulaşamayan her iki kulüp, oyuncu için görüşmelerini sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Tottenham Teknik Performans Direktörü Steve Hitchen, Milano’da görüntülenmişti.

Serie A temsilcisi, 25 yaşındaki Slovak stoper için minimum 55 milyon sterlinlik teklif beklerken; Tottenham beklenen ücreti yarı yarıya indirmek için çaba gösteriyor. Transferde hareketli olabilmesi için kaynak arayışında olan Tottenham, Serge Aurier’in yakın zamanda takımdan ayrılmasını bekliyor. Spartak Moskova ve AC Milan’ın ilgisi altında olan Aurier’in kendisi için gelen teklifleri reddettiği biliniyor. Ada basınında, Avrupa’da üst düzey bir takımda oynamayı hedefleyen Aurier’in en uygun teklif gelene kadar Tottenham’da kalmayı planladığı yazılmaya devam ediyor.

2017 yılında Sampdoria’dan 37 milyon euro karşılığında Inter Milan’a transfer olan Milan Skriniar, geçtiğimiz sezon Inter formasını 42 maçta giydi. 25 yaşındaki Slovak stoperin tahmini bonservis bedelinin 50 milyon euro olduğu düşünülüyor.