Tottenham, Bale için hızlı davranıyor!

Tottenham, Gareth Bale’i tekrar kadrosunda görmek için Real Madrid ile bir anlaşma yapmaya çok yaklaştı. Bale’in menajeri oyuncunun Spurs’e kiralık olarak katılması için görüşmelerini hızlandırdı.

Geçtiğimiz günlerde adı Manchester United ile anılan Gareth Bale’in, Real Madrid’den ayrılarak Premier Lig’e geri dönmek istediği biliniyor. Sky Sports’ta yer alan haberde Bale’in ilk tercihinin 2007-2013 yılları arasında formasını giydiği Tottenham olduğu belirtildi. Real Madrid’in oyuncuyu bonservis bedeliyle göndermek istemesine rağmen yüksek maliyeti nedeniyle Tottenham, oyuncuyu kiralık olarak kadrosuna katmak istiyor.

Avrupa Ligi ön eleme turu öncesi basın toplantısı gerçekleştiren Tottenham manejeri Jose Mourinho, Gareth Bale hakkında sorulan sorulara yanıt verdi. Mourinho, “Başka takımların oyuncuları hakkında konuşmuyorum. O bir Real Madrid oyuncusu. Yorum yapamam. Menajerlerle bağlantı kurmak benim işim değil. Bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Orada kaldığım süre boyunca Real Madrid’e gelmesi için çok çalıştım fakat yetişmedi ve ayrıldım ama başkan içgüdülerimi ve bilgimi takip ederek, onu ayrıldığım sezonda kadroya kattı. Ona olan hayranlığımı saklamama gerek yok, bunu o da biliyor” dedi.

Gareth Bale’in kişisel menajeri ise potansiyel transferi değerlendirdi. Jonathan Barnett, “Transferi yakın ama henüz tamamlanmadı. Karmaşık bir tarafı yok” ifadelerini kullandı.

Gareth Bale için başta Manchester United ve Tottenham olmak üzere birçok kulüp Real Madrid’in kapısını çalmaya devam ediyor.