Tom Heaton forma istiyor

Burnley kalecisi Tom Heaton forma şansı bulamadığı için yaklaşan transfer dönemi öncesi önemli açıklamalarda bulundu. İngiliz kaleci transfere açık olduğunu belirtti.

32 yaşındaki kaleci uzun süreli omuz sakatlığından kurtulduktan sonra formayı istediğini söyledi. Geçtiğimiz yaz kadrosuna Joe Hart’ı  katan Burnley’de kale için forma yarışı oldukça çetin geçiyor. Burnley’nin kadrosunda Nick Pope, Tom Heaton ve Joe Hart bulunuyor.

İngiliz kaleci Mirror’a yaptığı açıklamalarda hazır olduğunu belirtti. Heaton, “Gerçekten yüzde yüz hazır hissediyorum. Ocak ayında seçeneklerimi açık tutmam gerekiyor, kariyerim için sürekli oynamalıyım.” diye belirtti.

Joe Hart’ın takıma katılmasını da değerlendiren Heaton, “Pope benimle aynı sakatlığa uğradı ve patron bu yüzden Joe Hart’ı getirmeye karar verdi. Joe, Avrupa Ligi maçında yer aldı daha sonra Premier Lig’de Southampton maçında da formayı kaptı. Bu benim için sinir bozucuydu. Yalan söylemem bu gerçekten sinir bozucuydu. Joe’yu tanıyorum ve ona saygı duyuyorum fakat oynamayı bekliyordum.” dedi.

Ocak ayında transfere açık olduğunu belirten kaleci 2013 yılında takıma katılmıştı, Tom Heaton’ın Burnley ile olan kontratı 2020 yılında sona erecek.