Tindall: “Arsenal’e karşı geri çekilmek istemiyoruz!”

Eddie Howe’un karantina sürecinde takımın başına geçen Jason Tindall, hafta sonu oynanacak olan zorlu Arsenal maçının basın toplantısına katıldı.

Newcastle United’ın ruh hali hakkında Tindall: “Antrenman açısından çocuklar son derece sıkı çalıştı ve menajerle sürekli diyaloglar kuruldu. Genel olarak görüntü güzel gözüküyor.”

Eddie Howe’un Covid süreci hakkında Tindall: “Durumu daha kötüye gitti ama sonra iyileşti. Birkaç ay önceki deneyimlerime göre, başlangıçta hiçbir semptomum yoktu ama sekiz veya dokuz gün sonra mücadele etmeye başlamıştım. Eddie’nin Pazar veya Pazartesi günkü durumunu şimdi ile karşılaştırdığımızda büyük bir fark var.”

Eddie Howe’un nasıl bir hafta geçirdiği ile ilgili Tindall: “Liderinizi ve menajerinizi burada yani yanınızda istiyorsunuz, bu yüzden onu personel olarak çok özledik ve eminim oyuncular onu sahada ve kenarda arıyor. Onu kesinlikle dört gözle bekliyoruz. Geri dönmesini bekliyoruz, taraftarların onu taç çizgisinde isteyeceğinden eminim. Bir otel odasında tecrit etmek zorunda kaldığınızda hiçbir zaman işler kolay olmuyor.  Her gün videolar izleyerek antrenmanları takip ediyor.”

Arsenal karşısında nasıl bir oyun oynayacakları ile ilgili Tindall: “Premier Lig’deki her maç oyun tarzı, oyuncu seviyesi ve hazırlanmamız gereken farklı taktikler açısından farklı bir mücadele sunuyor. Arsenal’in güçlü yönleri olduğunu biliyoruz ve onlara karşı dengeyi sağlamamız gerekiyor. Arsenal’e gideceğiz ve onların güçlerini bir şekilde geçersiz kılacağız, ancak her zaman olduğu gibi gol atmaya çalışacağız.”

Newcastle United’ın savunma sorunları hakkında Tindall: “Antrenman sahasında farklı yönler üzerinde çalışıyoruz ve savunmaya öncelik verirken hücumu gözden kaçırmak istemiyoruz. Savunmada daha iyi olmamız gerektiğini biliyoruz, aynı zamanda hücum açısından da daha iyi olmamız gerekiyor. Her şey denge ve antrenman sahasında çalışmakla ilgili, bazı şeyler diğerlerinden daha uzun sürüyor. Futbolda kısa vadeli bir düzeltme yok ama her gün çok çalışabilirsiniz ve savunmada her geçen zaman daha da iyi olabiliriz.”

Joelinton hakkında Tindall: “Antrenman sahasına çıktığımızdan beri yeteneğini göstermek için ilk günden beri oradaydı. Ondan en iyi şekilde yararlanmanın tek yolu antrenman sahasında çalışmaktan geçiyor. Gerçekten iyi bir performans gösteriyor ve bizim için yaptıkları sürpriz olmadı çünkü onun içinde neler olduğunu ve daha da iyi olacağını biliyoruz. O çok büyük bir yetenek. Hem kısa vadede hem de uzun vadede iki kişilik bir oyuncu olacak.”

Arsenal’e dönüşü öncesinde Joe Willock hakkında : “Joe geçen sezon gösterdiği gibi büyük bir potansiyele sahip ve bunu antrenmanlarda da gördük. Onu olabileceğinin en iyisini yapmak bizim elimizde, onun parlak bir geleceği var.”

Martin Dubravka’nın kalede Karl Darlow’un yerini alıp almayacağı konusunda Tindall: “Herkes oyun için çekişiyor. Her rakip farklı bir test sunuyor ve menajer oyunu kazanmak için doğru olduğunu düşündüğü takımı seçecek. Karl ve Martin ikisi de iyi kaleciler. Böyle oyuncalara sahip olduğumu ve aralarından seçim yaptığımız için çok şanslıyız.”

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/