Terry: “Kariyerim için karar vermem gerekiyordu!”

Aston Villa’da üstlendiği yardımcı teknik direktörlük görevinden ayrılan John Terry, teknik direktörlük kariyeri için son derece zor bir karar verdiğini söyledi.

Ayrılık kararının ardından düşüncelerini paylaşan Terry, kariyerini menajer olarak devam ettirmek istediğini vurguladı. Aston Villa’da geçirdiği süre boyunca kendini özel hisseden Terry, “Son üç yılı Villa’da geçirmek benim için büyük bir onur ve ayrıcalıktı, ancak kariyerim için en doğru kararı almam gerekiyordu ve bunun için doğru zaman olduğunu düşünüyorum. Aston Villa’daki herkese elimden geldiğince saygılı olmak istiyorum ve yaz boyunca geleceğimi ciddi olarak düşündüğümden dolayı bunu görmezden gelip yeni bir sezona geçmenin gerçekten adil olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Sözlerine devam eden Terry, “Acil planım, ailemle biraz kaliteli zaman geçirmek diyebilirim. Daha sonra ise umarım bir menajer olma amacımı ve hedefimi geliştirmek için Avrupa’daki kulüpleri ve menajerleri ziyaret etmek istiyorum. Bunun için bazı davetler almayı umuyorum. Futbol menajerliğine geçmek benim için her zaman önemli bir hedefti ve doğru fırsatı bulduğumda, böyle bir mücadeleye girmeye hazır hissediyorum. Christian Purslow’a ve sahiplerimiz Wes Edens ile Nassef Sawiris’e bana inandıkları ve bana bu fırsatı verdikleri için teşekkür etmek istiyorum. Bana böyle harika bir kulüpte koçluk kariyerime başlama fırsatı verdiği için Gaffer’a sonsuza kadar minnettar kalacağım. Her dakikasını çok sevdim ve çok şey öğrendim. Bana sağladığı destek ve rehberlik için Dean’e de ne kadar teşekkür etsem az ve eminim ki kulübe güç katmaya devam edecek. Son olarak, tüm oyunculara ve personele teşekkür etmek istiyorum ve onlara önümüzdeki sezon için en iyisini diliyorum. Harika Aston Villa taraftarlarına destekleri için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.skysports.com