Tammy yoksa başkaları var!

Chelsea patronu Frank Lampard, forvet oyuncusu Tammy Abraham’ın sakatlığından dolayı acı çektiğini ve bu hafta oynanacak karşılaşmada olmayacağını duyurdu.

Sezona harika giren ve adını adeta performansıyla dünyaya duyuran Tammy Abraham, Valencia ile oynanan Şampiyonlar Ligi maçında talihsiz bir sakatlık yaşamıştı. West Ham maçı öncesi kameraların karşısına geçen Lampard’a oyuncunun durumu soruldu. Lampard, “Biraz acı çekiyor, bu yüzden yarın maçta yer almayacak ve Pazartesi günü göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Abraham yerine Giroud, Batshuayi kullanabileceğini söyleyen Lampard, oyuncuların takımla birlikte çalıştıklarını ve durumlarının iyi olduğunu vurguladı. Lampard, “Her gün bir iş günüdür, bu yüzden fırsatlar geldiğinde hazır olurlar, bu yüzden onlara güveniyorum. Oyuncularımın her biri, her oyunun her dakikasını oynamak istiyor ve açıkça Tammy’nin formuyla oynamak istiyor, bu çok fazla dakika oynadığı anlamına geliyordu. Fakat bu değişebilir. Batshuayi’nin nasıl çalıştığını ve kalitemizdeki tutarlılığını, zaman zaman da müthiş bir çalışma etiği ve ısrar gördüm. Bu yerde rekabete ihtiyacımız var. Bunu görmek harika” ifadelerini kullandı.

Leave a Comment