“Taktiksel sorunlar yaşıyoruz”

Maurizio Sarri, Ruben Loftus-Cheek’in Avrupa Ligi’nde attığı 3 gol sonrası defansif anlamda kendini iyileştirmesi gerektiğini ve orta saha konusunda yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Bu sezon ikinci kez ilk 11’de sahaya çıkma şansı yakalayan genç oyuncu Bate Borisov karşısında harika oyunuyla 3 gol kaydetmişti. Sarri, genç orta saha oyuncusunun performansını takdir ettiğini fakat defansif anlamda kendisini geliştirmesi gerektiğini söyledi. Sarri, “Çok iyi oynadı. Sezonun başında gerçekten çok iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyordum. Şimdi aynı şeyi düşünmeye devam ediyorum ama belki de futboluma da adapte oldu. Kendini geliştiriyor.” dedi.

Chelsea geçtiğimiz hafta Stamford Bridge’de Manchester United’a karşı son anda bulduğu golle 1 puanı kapmıştı. Avrupa Ligi’nde çıktığı karşılaşmada geçtiğimiz haftanın kadrosuna göre ilk 11’de sekiz değişikliğe imza atan Sarri, bu hafta oynayacakları Burnley maçı için orta saha rotasyonunun nasıl olacağı konusunda kafasının karışık olduğunu belirtti. Sarri, “Savunmaları gerekiyor ama sadece Loftus değil. Şu anda iki pozisyon için dört orta saha oyuncusu var. Üçü de aynı özelliklere sahip. Sadece Kante, defansif bir orta saha oyuncusu. Benim için önemli olan ilk 11’e iki saldırgan orta saha oyuncusu koymak. Gelecekte bunu yapabilmeyi umuyorum. Fakat oyuncuların işbirliğine ihtiyacım var ve onlar için savunma safhasında çalışmaya devam etmeliyim.” diye belirtti.

Aklında yatan soruların yanıtlarını vermekte zorlandığını belirten başarılı menajer komik bir dille basını güldürdü. Sarri, “Küçük bir problemim var. İlk 11’e sadece 11 oyuncu koymak zorundayım ve 28 oyuncum var. Bu problemi çözmeliyim ama nasıl çözeceğimi bilmiyorum. 15, 16 oyuncu ile oynama konusunda sorular sorabilirim. Orta saha oyuncuları ile taktik bir problemim var. Çalışmamız gerekiyor ve savunma aşamasında ilerlemek zorundalar.” dedi.