Sterling, “Liverpool’da daha çok baskı hissetmiştim”

Raheem Sterling, Liverpool forması altında yaşadığı şampiyonluk yarışı hissinin şu anki hislerine göre daha baskılı olduğunu söyledi.

Sterling, Manchester City’ye transferi gerçekleşmeden önce şu anki en büyük rakibi olan Liverpool formasını giyiyordu. 2013/2014 sezonu Brendan Rodgers yönetiminde şampiyonluğa Liverpool forması ile çok yaklaşan Sterling, o sezon takımı için önemli bir rol üstlenmişti. 5 sezon önce yaşadığı şampiyonluk yarışında başarısız olan yıldız isim, geçtiğimiz sezon Manchester City ile ipi göğüslemişti. Liverpool döneminde yaşadığı hisleri karşılaştıran Sterling, o dönemin şu ana göre daha zor ve baskılı geçtiğini belirtti.

İngiliz oyuncu Liverpool forması giyerken yaşadığı şampiyonluk yarışı hisleri hakkında şu ifadeleri kullandı: “Oradayken, burada olduğumdan daha çok baskı hissettim, maç günleri ve taraftarlarla. Bize biraz ulaştıklarını düşünüyorum. Kontrol altındaydık ve bunu görme fırsatımız oldu. Burada ise her bir oyuna tamamen odaklanıyoruz ve her bir oyunu olduğu gibi kazanmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Sözlerine devam eden Sterling bu seneki şampiyonluk yarışı hakkında neler düşündüğünü söyledi. İngiliz oyuncu, “Geçen seneden tamamen farklı bir senaryo; geçen yıl sezonun bu noktasına göre biraz daha rahattık. Bazen iyi futbol oynuyorlardı ama kendimize güveniyoruz ve inancımız var. Bu yıl tam bir geri dönüş yaşıyoruz ve bu sene kovalayan biziz. Puan farkı çok az ve ekibe güveniyorum. Kendimize güveniyoruz ve ihtiyaç duyduğumuz inanç, tutum ve iş oranına sahibiz. Tamamen işe odaklandık, kime karşı olduğumuzu değil” dedi.

28 haftası tamamlanan Premier Lig’in zirvesinde yer alan Liverpool sadece 1 puan farkla Manchester City’nin önünde yer alıyor.

Leave a Comment