Stanıslas Bournemouth ile devam dedi

Bournemouth 2014 yılında Burnley’den transfer ettiği orta saha oyuncusu Junior Stanislas ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

En son geçtiğimiz mart ayında forma giyebilen oyuncu yaşadığı diz sakatlığının ardından takıma geri dönerken henüz forma şansı bulamadı. Yeni sözleşme ile ilgili konuşan Stanislas, kendisine inanan ve yeni bir sözleşme imzalanmasında pay sahibi olan menajeri Eddie Howe’a duyduğu güven nedeniyle minnettar olduğunu açıkladı.

“Son birkaç yılda gösterdiğim özverili çalışmalarımın ödüllendirilmiş olması mutluluk verici, bir an önce kafamı futbola vermek ve kendimi daha da geliştirmeye odaklanmak istiyorum.” şeklinde konuşan oyuncu Bournemouth’u daha da yukarılara taşımak için duyduğu hevesi dile getirdi.

Stanislas hakkında bir diğer açıklama ise emekli milli futbolcu Chris Waddle’dan geldi. İngiltere formasıyla 65 maçta forma giyen Waddle; “Stanislas İngiltere’nin orta saha üçlüsüne yakında dahil olabilir. Çünkü o hem yaratıcı hem şut atabiliyor hem de pas ve dripling özellikleri muhteşem.” sözleriyle oyuncuya duyduğu güveni ortaya koydu.

28 yaşındaki İngiliz futbolcu Bournemouth forması ile 87 maçta forma giymiş ve 19 gole imza atmıştı.