Southampton Ralph Hasenhüttl’ı bekliyor!

Sky Sports’un haberine göre Ralph Hasenhüttl, iki buçuk yıllık Southampton sözleşmesini kabul etti. Önümüzdeki 48 saat içinde İngiltere’ye gelmesi beklenen eski Leipzig antrenörünün yeni durağı Southampton oldu.

Skysports’a göre Ralph Hasenhüttl, 2021 yazına dek Southampton patronu olarak görev yapmak üzere iki buçuk yıllık anlaşmaya vardı. Anlaşmanın detayları hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Sky Sports yeni menajerin 48 saat içinde İngiltere’de olacağını vurguladı. Hasenhüttl’un çarşamba günü Wembley Stadı’nda oynanacak olan Tottenham-Southampton karşılaşmasını yerinde izlemesi bekleniyor.

Sky Sports, Hasenhüttl’un futbol operasyonları yöneticisi Ross Wilson ve kulüp yönetim kurulu başkanı Ralph Krueger ile görüştükten sonra ikna edildiği belirtti.

Hasenhüttl, Liepzig’in başında ilk Bundesliga sezonunu ikinci tamamladı. Ardından Şampiyonlar Ligi’nde boy gösteren menajer, Avrupa Ligi’nde çeyrek final başarısı gösterdi. Geçen sezonu altıncı tamamlayan menajer ile Liepzig kontrat yenileme işlemlerine başlamamıştı ve Avusturyalı Hasenhüttl geçtiğimiz sezon sonu görevinden ayrıldı. Liepzig’de Hasenhüttl’un yerini alan Ralf Rangnick, Hasenhuttl hakkında “Henüz çok iyi bir menajer değil fakat çok iyi bir insan.” demişti. Liepzig’in başında 83 maça çıkan Avusturyalı maç başı 1,69 puan ortalamasına sahip.

Southampton 14 haftası tamamlanan Premier Lig’de 18. sırada yer alıyor. Geçen sezon düşme potasından son anda kurtularak ligde kalan Southampton’da işler bu sezon da yolunda gitmiyor. Görevine son verilen Mark Hughes yönetiminde bu sezon sadece bir galibiyet elde edebildi.