Southampton Mark Hughes ile yolları ayırdı

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Southampton’ın başına geçen ve takımı ligde tutan Mark Hughes kovuldu. Yeni sezona çok kötü başlayan Southampton 18. sırada kalınca fatura Galli isme kesildi.

2018/2019 Sezonunun 14.haftası geride kalırken 10 hafta üst üste galibiyet alamayan kulüp 8 aydır görevde olan menajeriyle yolları ayırdı. Hughes’un yerine geçici menajer olarak Kelvin Davis göreve getirildi.

Sadece galibiyetsiz geçen 10 maçlık dönemin dışında bu sezon Soton’un evinde hiçbir maçı kazanamamış olması da Galli’nin sonunu hazırladı. Ayrıca Mark’ın yardımcılığını üstlenen asistan menajer Mark Bowen ve asistan antrenör Eddie Niedzwiecki’nin de görevine son verildiği öğrenildi.

Southampton yaptığı açıklamada menajer ve ekibine teşekkür ederken, yeni çalıştırıcı arayışlarının sürdüğünü, en kısa zamanda sonuçlandırılacağını ifade etti. Geçici menajer Kelvin Davis ise Mark’ın yerine geldiği göreve başladı. Çarşamba günü deplasmanda Tottenham ile karşılaşacak olan Kırmızı Beyazlılar Davis yönetimde çalışmalarını sürdürdü.

Görevi süresince takımın başında 27 maça çıkan 55 yaşındaki çalıştırıcının yalnızca beş galibiyet almasının da verilen kararda etkili olduğu ifade edildi. Bu değişiklikle birlikte Soton son iki yılda 4.kez yeni bir menajer arayışına girmiş oldu.

Southampton, Tottenham deplasmanının ardından hafta sonu evinde Cardiff City’i ağırlayacak.

Kaynak: www.skysports.com