Soriano, “İddialar doğru değil!”

Manchester City CEO’su Ferran Soriano kulübü adına verilen cezalara ait iddiaların yanlış olduğunu söyledi. Verilen ceza ve yaptırımlar karşısında ilk cevabı kulübüne CEO’su Soriano verdi ve yanlışlık yapıldığı ısrarsını sürdürdü.

Manchester City, Finansal Fair Play kural ihlallerinden suçlu bulunduktan sonra UEFA tarafından Avrupa rekabetinden iki yıl askıya alındı. Kulüp alınan bu karar karşısında Spor Tahkim Mahkemesi’nde kararı temyiz etmeyi planlıyor.

Kulübün medyasıyla yapılan bir röportajda Soriano, “Peki, bugün söylemem gereken en önemli şey iddiaların doğru olmadığı, sadece doğru olmadığı. Taraftarlar iki şeyden emin olabilirler. Birincisi iddiaların yanlış olması ve ikincisi bunu kanıtlamak için yapılabilecek her şeyi yapacağız. Taraftarların bizi desteklediğini biliyoruz. Hissedebiliyoruz. MCFC taraftarları onlarca yıldır zorluklardan geçti. Bu sadece başka bir zorluk. Sahibi, doğru şekilde beyan edilmeyen bu kulübe para koymadı. Sürdürülebilir bir futbol kulübüyüz, kârlıyız, borcumuz yok, hesaplarımız denetçiler tarafından düzenleyiciler tarafından defalarca incelendi. yatırımcılar ve bu çok açık. Kapsamlı ve adil bir süreçle açık bir şekilde erken bir çözüm arıyoruz, bu yüzden en iyi hal olarak umarım bunun yaz başlangıcından önce biteceği yönünde” diye konuştu.

Cuma günü yaptığı açıklamada UEFA, City’nin “hesaplarındaki ve 2012-2016 yılları arasında UEFA’ya sunulan başabaş bilgilerdeki sponsorluk gelirini abarttığını” söyledi.

Leave a Comment