Solskjaer’den De Gea açıklaması

Manchester United’ın başına geçtiği günden itibaren kulübe kazandırdığı ivme ile gündeme oturan Solskjaer, kaleci De Gea hakkında konuştu. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan kaleci için Norveçli çalıştırıcı “Geleceği benim elimde değil” ifadelerini kullandı.

Dünya’nın en iyi kalecilerinden biri olarak kabul edilen De Gea’nın United kariyeri birçok spekülasyona konu olmuştu. Real Madrid’e transferi belgelerin transfer sezonu kapandıktan birkaç dakika sonra FIFA’ya iletilmesi ile iptal olan kalecinin ismi her yıl büyük kulüplerle anılmıştı. Tüm transfer iddiaları ve gerçekleşmeyen teşebbüslere rağmen İspanyol isim sözleşmesinin sonuna yaklaşılırken hala Manchester şehrinin kırmızı yakasında kalmaya devam etmeyi başardı.

Gelecek sezon sözleşmesi sona erecek olan İspanyol oyuncu için birçok kulüp sırada beklerken United sezon başından itibaren kalecisiyle sözleşme uzatma yollarını arıyor. Ada Basını’na yansıyan bilgilere göre iki tarafta anlaşma için istekli olmasına karşın De Gea’nın yüksek maaş talebi nedeniyle henüz anlaşma sağlanamamış durumda.

Jorge Mendes tarafından temsil edilen file bekçisi için ünlü menajer Kasım ayında oyuncusunun Old Trafford’da kalmak istediğini açıklamıştı. Buna karşın henüz bir gelişme olmadığı Ole Gunnar Solskjaer tarafından ifade edildi.

“UMARIM ANLAŞMA SAĞLANIR”

“Bana henüz bir gelişme bilgisi gelmedi” ifadelerini kullanan Solskjaer; “Kulüp ve oyuncu iletişim halinde, umarım anlaşma sağlanır” şeklinde konuştu.

Durumun kendisiyle bir bağlantısı olmadığını da dile getiren Norveçli çalıştırıcı; “Şu an benim elimden gelen bir şey yok fakat yapabileceğimiz ne varsa yapmaya hazırız” dedi. Ole’nin bu ifadeleri ise kalecisine takımda kalması yönünde verdiği bir mesaj olarak nitelendirildi.

Son olarak oyuncusuna övgülerde bulunmaktan da çekinmeyen Ole; “Tam olarak emin değilim ama sanırım son dört veya beş yıldır taraftarlar tarafından De Gea yılın oyuncusu seçiliyor. Ona sahip olduğumuz için şükran duyuyoruz” sözleriyle oyuncusunu onurlandırmış oldu.

Atletico Madrid kulübünden 2011 yılında 25 milyon Euro bedelle Manchester United’a transfer olan file bekçisi İngiltere’deki 8.yılını geride bırakmak üzere. Bu süre zarfında David, 1 Premier Lig Şampiyonluğu, 1 FA Kupası, 1 İngiltere Lig Kupası, 3 Community Shield ve 1 UEFA Avrupa Ligi Şampiyonluğu yaşadı.

Leave a Comment