Solskjaer yolcu isimleri belirledi!

Manchester United’ın geçici menajeri Ole Gunnar Solskjaer, sezon sonu takımdan gitmesi muhtemel isimler hakkında çalışmalarını hızlandırdı.

Aralık ayında Jose Mourinho’nun görevden alınmasıyla takımın başına geçen Solskjaer; geçici menajer olarak takımda olmasına rağmen sezon sonu ayrılacak isimleri belirleme konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Manchester United’ın başına geçtiği günden itibaren takımı toparlayan Solskjaer’in gelecek sezon için planladığı transfer çalışmaları basında uzun vadeli sözleşmeye daha da yaklaştı olarak değerlendirildi.

Ole Gunnar Solskjaer, Evening News’e göre gönderilecek isimleri belirledi. Sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan ve adı son zamanlarda Arsenal ile anılan Antonio Valencia’nın takımdan ayrılması kesin gibi gözüküyor. Valencia dışında savunma hattında görev alan Matteo Darmian ve Marcos Rojo’nun da takımdan ayrılması bekleniyor.

Geldiği günden itibaren etkisiz futbolu ve sakatlık problemleriyle eski günlerini arayan Alexis Sanchez’in durumunun ise netlik kazanmadığı yazıldı. Sanchez için Solskjaer’in gelecek teklifleri dinlemek istediği vurgulandı.

Sezon sonu sözleşmesi bitecek diğer bir isim ise bu sezon toplamda 28 maçta görev alan Juan Mata. Mata’nın yeni sözleşmeye sıcak baktığı ve en az iki yıllık kontrat beklediği fakat Manchester United’ın oyuncuya sadece bir yıllık teklif sunmaya hazırlandığı belirtildi. Bu sezon çıktığı 28 maçta 5 gol, 3 asist üreten 30 yaşındaki İspanyol yıldız; Manchester United’a 2014’ün Ocak ayında Chelsea’den tam 44,5 milyon avro karşılığında katılmıştı.

Sözleşmesi sezon sonu sona erecek olan Ander Herrera’nın ise takımda kalması bekleniyor. Solskjaer’in gelişiyle performansında ilerleme kaydeden İspanyol oyuncunun Manchester United ile uzun vadeli bir kontrat imzalaması planlanıyor.

Kaynak: www.talksport.com

Leave a Comment