Solskjaer, “Yeni bir kültür inşa ediyorum”

Sky Sports ile özel bir röportaj gerçekleştiren Ole Gunnar Solskjaer, Manchester United’da yeni bir kültür inşa ettiğini ve bu yönde neden ilerlediğini açıkladı.

Manchester United’a geçici menajer olarak atandığı dönem ile kalıcı menajer olarak koltuğa geçişinden sonrası arasında dağlar kadar fark olan Ole Gunnar Solskjaer; geleceği inşa etmenin kolay olmadığını ve bunların yaşanacağını bildiğini söyledi. Solskjaer, “Arzu eksiliğimiz yok. Yaşadıklarımız geçen yıldan farklı. Yeni bir ekip kurmak ve herkesi bir araya getirmekle ilgili bir dönemden geçiyoruz. Bunu yapmak istiyor muyum? Evet, istiyorum. Asla bunun hızlı bir iş olduğunu söylemedim, böyle olmayacağını da biliyorum. Adım adım ilerleyeceğiz” dedi.

Pep Guardiola’nın Manchester City’sinin ve Klopp’un Liverpool’unun hemen yaratılmadığını, zamanla oluştuğunu söyleyen Solskjaer bu yönde ilerleyeceklerini söyledi. Solskjaer, “Onlar uzun zamandır birlikte oynayan bir ekiple çalışıyor ve bunun için sabrettiler. Şu an oldukları hale gelmeleri zaman aldı. Elbette, yolumuzda ilerlerken birçok darbeyle karşılaştık. Bunun kolay olmayacağını söylemiştim zaten. Roma bir günde inşa edilmedi. Zamana ihtiyacımız vardı, hala var. Çocuklar gerçekten oynamak için istekli. Tüm oyuncular ve oynayacağımız oyun için anlaşmamızı geliştirmeliyiz” diye konuştu.

Sezon öncesi takıma katılan Bissaka, Maguire ve James’ten de bahseden Ole, “Harry farklı bir oyuncu, merkeze istediğimiz isim sadece oydu. Yapbozun eksik parçasını onunla doldurduk. Sadece 26 yaşında ve hem şu an için hem gelecek için bize yardımcı olacak. Bu üç isimden memnunum. Sadece bir oyuncu için imza atmak yerine hem takım hem oyuncu için doğru plan yapmalısınız. Gelecek için doğru adımlar attık. Yaşadığımız sakatlıklar yapacağımız anlaşmalarda zorluk çıkardı bunun dışında her şey planladığımız gibi” diye belirtti.

Roy Keane tarafından maçlarda sessiz kaldığı eleştirisine ise Ole, “Beni gerçekten tanıyanlar, nasıl davrandığımı bilir. Soyunma odasında konuşulur, orada konuşulan orada kalır. Ben dışarı çıkartmam. Oyuncuları düşündüklerime göre yönlendirir, onlarla iletişim kurarak paylaşırım” dedi.

“AÇIK BİR MAÇ OLACAK”

Pazartesi oynanacak olan Arsenal maçı hakkında konuşan Solskjaer, “Açık bir oyun olacak. Saldırmak isteyen iki ekip karşı karşıya geliyor. Kendimizi kanıtlamak için mükemmel bir fırsat. Burada oynadığınız her maç kazanmak istediğiniz hatta kazanmak zorunda olduğunuz maçlardır. Unai Emery’i uzun yıllardır seyrediyorum. Sistemli ve nasıl geleceğini bilen bir menajer. Her şeyi biliyor” diye konuştu.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment