Solskjaer: “United’ı yönetmekten zevk alıyorum!”

Sahasında Liverpool’u ağırlamaya hazırlanan Manchester United’da patron Ole Gunnar Solskjaer, zorlu mücadele öncesi basının karşısına çıktı.

Kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Norveçli teknik adam, birçok konuda düşüncelerini paylaştı. İlk olarak hafta içi oynanan Atalanta mücadelesini örnek göstererek rakibi Liverpool hakkında sözlerine başlayan Ole Gunnar Solskjaer, “Liverpool harika bir formda ve onlara karşı güçlü bir zihniyete sahip olmamız gerekiyor. Maç sonunda temiz bir sayfa tutmak için 95 dakika boyunca Liverpool’un ön üçlüsüne odaklanmalıyız. Onlara şans verirsek neler yapabileceklerini biliyoruz, şans bulmaları durumunda bize iki gol atabilirler. Biz sadece onlara hiçbir şekilde fırsat sunmamalıyız. Atalanta karşısında bizim berbat olduğumuzu söyleyen kişilere katılmıyorum, o maç farklı bir şekilde oynandı ve farklı standartlara sahipti. Bitiricilik konusunda oldukça iyiydiler ve bizi cezalandırdılar ama neler yapmak istediğimizi kanıtladığımızı düşünüyorum. Aynı şansları Liverpool’a karşı vermemek için çalışıyoruz, bunlardan ders alıyoruz” dedi.

Liverpool hakkındaki düşüncelerinin ardından iki takım arasındaki rekabete değinen Solskjaer, geçmişin bu kadar abartılmaması gerektiğini savundu. Solskjaer, “Bir Manchester United oyuncusu olarak Liverpool’a karşı forma giyme şansını elde etmiştim. Bu şans bizim için bir onur, bir meydan okuma olarak gözüküyordu, sahada her şeyimizi vermek için her zaman olduğundan fazlasını veriyorduk. Bu harika bir rekabet ama büyütmeye gerek yok. Bu maç hakkında konuşulanlarından 90 dakikadan fazla olmaması gerekiyor, performans sadece hücum ve savunma anlamında değerlendirilmeli diye düşünüyorum. Liverpool şu an inanılmaz bir form grafiğine sahip ve savunmakta zorlanacağımız inanılmaz bireysel yeteneklere sahipler. Avrupa’nın en iyi takımlarından biriyle oynayacağız ve böyle takımlara karşı galibiyet alabilmek için sürekli kendimizi zorlamalıyız. Liverpool da diğer takımlar gibi peşinde olduğumuz bir takım, bundan dolayı fazla anlam yüklemekten kaçınıyoruz. Sadece onları geride bırakmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Liverpool özelindeki uzun yorumlarının ardından takımına dönen Solskjaer, oyuncularının durumları ve takım kondisyonu hakkında bilgilendirme yaptı. Solskjaer, “İki veya üç takım ile oynayacağımız yoğun bir döneme giriyoruz. Her şey biraz daha sıkışık olacak ve umarım bu süreçte tam bir takım kadrosundan tercih yapma şansı bulurum. Bruno, Liverpool maçı için şüpheli gözüküyor ama eminim, elinden gelenin en iyisini yaparak şansını zorlayacaktır. Fred aynı şekilde bizim için çok önemli bir oyuncu, Brezilya milli takımının sürekli oyuncusu ve bu onun kalitesini çok net bir şekilde ortaya koyuyor. O da aynı şekilde Bruno gibi şansını zorlayacak. Gelişimini izlemek harika hissettiriyor. Özet olarak bireysel durumlar böyle, takım olarak ise kondisyonumuzu ve formumuzu artırmak için çalışyoruz, yoğun bir dönemde yaşanacaklara hazır olmak istiyoruz” diye konuştu.

Son olarak tüm eleştirilere rağmen Manchester United teknik direktörlük görevi hakkında konuşan Ole Gunnar Solskjaer, United’ı yönetme fırsatından dolayı kendisini şanslı hissederek bu durumdan zevk aldığını söyledi. Solskjaer, “Hepimizin yüksek profilli bir pozisyonda çalışırken eleştirilerle başa çıkma yöntemleri vardır. Bu, çevrenizdekileri sizden daha fazla etkiliyor olabilir ama hepsi gelip geçiyor. Biliyorum bazen performanslar ve sonuçlar inanılmaz değil ama hepsi dışarıdan nasıl konuşulduğuna göre ilerliyor. Her zaman böyle konuşmalar olacak, sadece bana değil herkes için olacak. Benim tek bildiğim şey, bu takımı yönetmekten zevk alıyor olmam. Bu hayattan ve bu takımdan zevk alıyorum. Güçlü bir zihniyete sahip değilseniz, kolay kolay kimsenin bu işi kabul edeceğinden de emin değilim. Ben sadece işimi yapıyorum ve takımımla birlikte olmak keyif alıyorum” dedi.

Kaynak: https://www.manutd.com/