Solskjaer, “Transfer bütçemiz ne kadar bilmiyorum!”

Manchester United menajeri Ole Gunnar Solskjaer, kulübün koronavirüsün finansal etkisiyle başa çıkmak zorunda olması nedeniyle bu yaz ne kadar para harcayabileceğini bilmediğini itiraf etti.

Geçtiğimiz 12 ay içinde büyük paralar harcayarak yıldız isimleri kadrosuna katan Manchester United, bu dönemde yaklaşık 200 milyon sterlin ödeme yaptı. Harry Maguire, Aaron Wan-Bissaka, Daniel James ve Bruno Fernandes transferleriyle kadrosunu güçlendiren United’ın bu yaz da transfer için büyük harcamalar yapması bekleniyordu. Takım patronu Solskjaer ise pandeminin etkisinin nedenli büyük olacağını hala bilemediklerini söyledi.

Sadece kendilerinin değil futbol dünyasının tamamının bunu düşündüğünü vurgulayan Solskjaer, “Hala çok fazla belirsizlik var. Dünyadaki her işadamı, dünyadaki her futbolcu, bence herkes hala etkinin ne olacağından emin değil. Burada söylemek benim için doğru değil, şimdi elimizdeki miktarı bilmiyorum ve ne kadara sahip olacağız çıkaramıyorum çünkü gerçekten bilmiyorum. Ne kadar zorlandığımızı gerçekten bilmiyorum. Finansal açıdan güçlü bir kulübüz ama muhtemelen herkesten daha çok bizi etkileyecektir. Hala salgının gerçek etkilerini, ne tür bir finansal durumda olduğumuzu bilmek için bazı şeylerin nasıl ortaya çıktığını görmek ve beklemek zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Bazı takımların transfer yaptığını görüyorsunuz, bazı takımların transfer yapmadığını görüyoruz. Ne kadar sert etkilendiğimizi görmek için biraz göz atmamız gerekecek. Kulübün daha önce birkaç sayı açıkladığını biliyorum” dedi.

Manchester United ile adı anılan en önemli isim ise Jadon Sancho olarak biliniyor. Bild’in son haberlerinde ise Dortmund’un Sancho için minimum 117 milyon pound bonservis bedeli istediği belirtilmişti.

“KUPA KAZANMAK İSTİYORUZ”

Sezonun geri kalanını da değerlendiren Solskjaer, “Önümüzde daha çok maç var. Sezonu güzel bir şekilde tamamlamak ve taraftarlarımızla tekrar buluşmak için çaba gösteriyoruz. FA Kupası ve Avrupa Ligi’ni müzemize götürebilirsek harika bir sezon geçirmiş olabiliriz. Avrupa Ligi demek bizim için Şampiyonlar Ligi bileti olarak gözüküyor. En iyi şekilde, en iyi takımlarla eşleşebileceğimizi gösterdik. Daha önce geçirdiğimiz kötü dönemleri göze alamayız. Tutarlı ve düzenli olmalıyız. Kadromuzu korumak için zaman harcıyoruz. Sakatlıklar elbet olacaktır, kolay bir dönem değil. Hala ligdeki en genç takımlardan biriyiz ve bu sezon puan kaybettiğimiz oyunları nasıl kazanacağımızı öğrenmemiz gerekiyor. Manchester United’ın geliştiğini görebiliyorum. Bu sezonu daha yukarılarda ve kupalarla kapatmak istiyoruz” diye konuştu.

Leave a Comment