Solskjaer sürpriz mağlubiyetin ardından yanıt vermek istiyor!

Manchester United Teknik Direktörü Ole Gunnar Solskjaer, cumartesi günü Premier Lig’de çıkacakları Arsenal maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında medyaya konuştu.

Düzenlenen basın toplantısında birçok soruyu yanıtlayan Norveçli Teknik Adam, özellikle Sheffield United’a karşı alınan mağlubiyete, Arteta’nın sistemine ve Axel Tuenzebe ile Anthony Martial’e karşı yapılan ırkçı söylemlere yanıt verdi.

Sözlerine geçtiğimiz hafta alınan sürpriz Sheffield United mağlubiyetiyle başlayan Ole Gunnar Solskajer, “Elbette oyunları normalde yaptığınız gibi analiz ediyorsunuz. Bence bundan çok bahsedildi çünkü yukarıdan aşağıya doğru ama burası Premier Lig. Bence insanlar bu sezon şanssız oldukları için Sheffield United’a saygı gösermediler. Bu maç, hatta bu sezonun başlarında birçok kez hak ettiklerini aldılar. Size zarar verebilecek oyuncuları, size zarar verebilecek bir yapılanmaları var. Chris Wilder’ı uzun yıllardır tanıyorum. Hayal kırıklığına uğradık, tabii ki bu bir aksilik. Premier Lig’de herhangi bir rakibe karşı seviyenize ulaşmadığınızda, zorlu bir oyun bulursunuz. Bizde bir tane var. Maalesef 90 dakikada onları çözemedik” ifadelerini kullandı.

Sheffield United karşısında alınan mağlubiyetten ders çıkarıp çıkarmadıkları sorulduğunda ise Solskjaer, “Bir şeyler öğrenmek için asla bir oyunu kaybetmek istemezsiniz, kazandığınız oyunlardan öğrenmek istersiniz. Harikaydık, tutarlı davrandık ama bu tür bir sezonda bunlar oluyor. 1 Kasım’dan bu yana yenilmeyeceğimizi beklemiyorduk ve şu an yeni bir seriye başlamak istiyoruz. Daha önce yenilgilerden sonra hep geri döndük. Bu sezon, yenilgilerin çoğundan sonra oldukça iyi iş çıkardık. Bir tane peş peşe oldu, Arsenal’e ve hemen ardından Başakşehir’e karşı İstanbul’da kaybettik. Ancak bunun dışında, her zaman iyi bir performansla geri döndük. Herkesin iyi performans göstermesini bekliyorum ve umarım sonuç daha sonra gelir. Sonucu asla kontrol edemezsiniz. Sadece iyi bir oyun bekleyebilirsiniz” diye konuştu.

Solskjaer: “HALA BUNLARI KONUŞUYOR OLMAMIZ İĞRENÇ”

Sheffield maçının ardından sosyal medyada yapılan ırkçı söylemlere karşı sert ifadeler kullanarak Axel ve Anthony Martial’a karşı yapılan saygısızlığa direnen Solskjaer, “Bu sahnelerin hâlâ var olması inanılmaz, bu taciz, hala 2021’de bunları konuşuyoruz. Uzun süredir Premier Lig’de mücadele ediyoruz ve dürüst olmak gerekirse bu sorunlara karşı duruşumuzun işe yaradığını düşünüyorum ama hala bazı insanlar var. Sosyal medyanın arkasına saklanırlar, anonimdirler ve bu kabul edilemez. İğrenç. Oyuncular ve herkes, elbette birbirimizle konuştuk ve bu şekilde söylersek sorun değil. Bu olduğunda zaten Manchester United hayranları değiller. Oyuncularımızın her birinin arkasında duruyoruz. Bunu yapanlar Manchester United taraftarı olamaz” dedi.

“UMARIM ODEEGARD OYNAMIYORDUR, ONU YAKINDAN TANIYORUM”

Yarın oynanacak maç öncesi son olarak Arsenal’e de değinen Solskjaer, rakibini ve vatandaşı olan Odeegard’ın transferini yorumladı. Solskjaer, “Son zamanlarda etkileyici oldular, her şeyi tersine çevirdiler. Kesinlikle Chelsea maçından sonra, üzerlerinde çok fazla baskı vardı ve o zamandan beri iyi bir performans sergilediler, sonuçlar aldılar. Geri döneceklerini biliyorduk. Arsenal’e karşı her zaman harika maçlara tanık olduk. Evden uzakta birkaç güzel anım var. Tabii ki, 2019’da oraya kupa almaya gittik ve iyi iş çıkardık. Bazı Şampiyonlar Ligi maçları oldu. Bazı klasik oyunlar oldu. Umarım iyi bir performans sergileyip sonuç alabiliriz. Martin çok yetenekli bir genç oyuncu ve milli takımdan biliyorum, herhangi bir takım sorununa neden olabileceğini biliyoruz. Umarım cumartesi günü formunu bulamıyordur. Ona en iyisini diliyorum, o iyi bir çocuk, iyi bir futbolcu, doğru karakter, bu yüzden orada iyi bir imza atmış olduklarından eminim” diye belirtti.

Kaynak: https://www.manutd.com