Solskjaer, “Sinirlerin gerilmesi için daha erken”

Manchester United’ın patronu Ole Gunnar Solskjaer, Arsenal’e karşı alınan mağlubiyetin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Norveçli menajer birçok fırsat yakalamalarına rağmen sonuca gidemedikleri için pişman olduğunu söyledi.

Sözlerine Premier Lig ilk dört yarışı hakkında başlayan Solskjaer, alınan yenilginin belirleyici olmayacağını ancak yakın bir zamanda ilk dördün kesinleşecek şekilde şekilleneceğini belirtti. Tottenham ve Chelsea’nin puan kaybettiği haftada Arsenal’e puan kaybetmelerini üzücü olarak değerlendiren Solskjaer; “Çok sıkıcı. Onlara karşı, FA Kupası’nda yendiğimiz maça oranla daha fazla pozisyon bulabildik. İlk dört için yorum yapmam gerekirse sinirlerin gerilmesi için daha çok erken. Spurs kaybetti, biz kaybettik, Chelsea puan kaybetti. Arsenal için büyük bir hafta oldu. Bu zorlu yarışta rakibimize büyük bir şans verdik. Ama fark fazla değil yakın zamanda durumlar değişebilir” dedi.

Manchester United’ın başında Premier Lig’de ilk mağlubiyetini Unai Emery karşısında alan Solskjaer, Xhaka’nın golü hakkında De Gea’nın suçlu olmadığını belirtti. Solskjaer, “De Gea her topu kalesinde görünce hayal kırıklığına uğruyor, onu anlıyorum. Xhaka’nın şutunda top sanki kendisinin soluna gidiyormuş gibi oldu ve sağ tarafa yöneldi. Onun bir suçu olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu. Sözlerine maçı değerlendirerek devam eden Gunnar, “Her zaman Arsenal ile oynamıyoruz. Sık sık karşılaşmıyoruz. Onlara ilk 15-20 dakika baskı kuramadık. İki kez direğe takıldık. Biz sadece sonuca doğru ilerlemek istedik fakat olmadı. Penaltının olduğunu sanmıyorum. Bunun bir müdahale olduğunu sanmıyorum sadece Fred çok güçlü” diye belirtti.

Fred’in Lacazette’i düşürmesiyle kazanılan penaltıyı gole çeviren Aubameyang büyük bir sevince imza attı ve bu sırada sahaya giren bir taraftar Chris Smalling’e saldırı girişiminde bulundu. Aynı gün Birmingam ve Aston Villa arasında oynanan maçta Birminghamlı bir taraftar Aston Villalı Jack Grealish’e saldırmıştı. Bu konu hakkında da konuşan Solskjaer, “Tam olarak neler olduğunu görmedim ve bilmiyorum fakat bu bizim için hoş değil. Bizim istediğimiz onların sadece bizi izlemeleri. Onların biz futbol oynarken bizleri izlediğinden emin olmalıyız. Hoş bir şey değil” diye konuştu.

Leave a Comment