Solskjaer: “Saldırmak için en doğru zamandayız!”

Leicester City ile karşılaşacak olan Manchester United’da menajer Ole Gunnar Solskjaer, maç için düzenlenen basın toplantısında takımı ve rakibi hakkında açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen basın toplantısına sakatlık güncellemesiyle başlayan Solskjaer, oyuncuları hakkında geniş kapsamlı bir açıklama yapmayı tercih etti. Oyuncularının durumlarını tek tek açıklayan Norveçli teknik adam, “Uluslararası molalar sırasında bazen zorlu zamanlar yaşayabilirsiniz. Raphael konusunda biraz şanssızız. Raphael birkaç haftalığına sahalardan uzak kalacak. Victor [Lindelof] ve Eric [Bailly] takımları için oynadılar ve iyi bir oyun süresi yakaladılar. Onların durumlarına bakıyoruz. Fred ve Edinson [Cavani] tam bir oyun oynadı ama biz onlara şu an için güvenmiyoruz ve onlara toparlanmaları için zaman veremiyoruz. Harry [Maguire] de ilk kez çimlerin üzerindeydi, bu yüzden oldukça güçlü görünüyoruz. Onun geri dönmesini bekliyoruz, çok uzun bir süresi kalmadı. Marcus Rashford da artık kadroda gözüküyor. Başlayıp başlamayacağını söyleyemem ama gerçekten bugüne kadar çok çalıştı. Bu hafta onun için parlaktı. Formda ve sahaya çıkmak için çok istekli” diye belirtti.

Hafta sonu karşılaşacakları Leicester City ile sözlerine devam eden Solskjaer, rakibine çok saygı duyduğunu belirtti. Solksjaer, “Sezonun başlarında, bazen gerçek resmi bu kadar erken göremiyorsunuz. Leicester’a sonsuz saygım var ve takım olarak çok iyi anlaştılar. Bazen yaşadıkları gibi sallandığınız zamanlar olabilir. Gol olmaması gereken pozisyonlardan goller yediler ve bir bakıma bu hepimiz için geçerli. Onların güçlerinin farkındayız ve tabloya göre hareket etmiyoruz. Hem takım olarak hem menajer olarak onlara çok saygı duyuyoruz” dedi.

Leicester City değerlendirmesinin ardından yaklaşan Manchester United fikstürünü değerlendiren Ole, saldırgan bir futbol oynamak için doğru zamanın geldiğini söyledi. Solskjaer, “İleriye dönük bazı heyecan verici oyuncular ekledik ve onlarla goller attık. Şu an için zamana bakarsak golcü oyuncular için harika bir zamana giriyoruz. Bunu devam ettirmeliyiz. Rakiplerimize karşı oynamanın zor olduğundan emin olmalıyız. Sadece Leicester, Atalanta ve Liverpool’u düşünemiyorum. Bu koşuyu dört gözle bekliyoruz. Tüm en iyi oyuncular en iyi takımlara karşı oynamak istiyor ve en iyi takımlardan biriyiz. Süreci merakla bekliyoruz” diye konuştu.

Son olarak Newcastle United’ın devralınmasını değerlendiren Ole Gunnar Solskjaer, yaşanılanların odak noktasında olmadığını tekrarlardı. Solskjaer, “Elbette resmi değiştirecek. Geçeceğini düşünmemiştim ama geçti. Gelenekleri olan harika bir kulüp. Onları uzun vadede izlemek ilginç olacak ama benim odak noktam değil. Siyasi tartışmaya katılmak istemiyorum” dedi.

Kaynak: https://www.manutd.com/