Solskjaer, “Robson tarzı oyunculara ihtiyacımız var”

Ole Gunnar Solskjaer, Manchester United’ın Bryan Robson tipi bir oyuncudan yoksun olduğunu düşünüyor. Orta saha pozisyonunda görev alan Bryan Robson 13 yıl forma giydiği Manchester United’da bir çok kupa kazanma başarısı göstermişti.

United patronu Ole Gunnar Solskjaer, Manchester United’ın seviye atlaması için Bryan Robson tarzı oyunculara ihtiyacı olduğunu söyledi. Geçtiğimiz sezonun ortasında Fellaini’yi Çin’e yollayan United, Herrera’nın da Paris’e gidişine engel olamadı. Paul Pogba’nın Real Madrid için kulübe baskı yaptığı bilinirken Solskjaer orta saha için gerekli reçeteyi çıkartmaya başladı.

Manchester United’ın takip ettiği isimlerin başında Sporting Lisbon’dan Bruno Fernandes ve Newcastle United forması giyen genç oyuncu Sean Longstaff geliyor. Kulübün sezon öncesi kampında orta saha rotasyonu hakkında fikirlerini dile getiren Solskjaer, “Tekrar kazanmamız gerekiyor. Bu kulübe inanıyorum. Robson tarzı oyunculara ihtiyacımız var. Gençler bu açığı kapatabilir onlara güveniyorum. Onların bize yetişmesini bekliyorum. Heyecan verici oyunculara sahibiz gelecek yıllarda en iyi hallerini göreceğiz. Bu süreci halledebilirsek eskiden olduğumuz seviyeye dönebiliriz” dedi.

Leave a Comment