Solskjaer, “Pogba güçlü bir karaktere sahip!”

United’ın patronu Ole Gunnar Solskjaer, Paul Pogba’nın güçlü bir karaktere sahip olduğunu, aldığı kötü yorumlara ve ırkçı mesajlar karşısında herhangi bir zarar görmediğini daha da güçlendiğini vurguladı.

Geçtiğimiz hafta oynanan Manchester United – Wolves maçında penaltı kaçıran Pogba, hafta içinde sosyal medyada ağır eleştirilerle karşı karşıya gelmişti. Konu hakkında basının karşısına geçen Ole Gunnar Solskjaer, oyuncunun böyle durumlar karşısında yenik düşmeyecek güçlü bir karaktere sahip olduğunu söyledi.

Pogba’yı destekleyen Solskjaer, “Paul güçlü biri ve iyi bir insan. Bu örneklere rağmen böyle bir konu için burada olduğumuza inanamıyorum. Sosyal medya insanların gerçek kimliklerini sakladığı sahte bir ortam. Ben sosyal medyada yokum ama benden orada çok var bundan eminim. Orası sahte bir yapıya sahip. Yetkililer bu nefreti yayan insanlar için adım atmalılar yoksa bunun sonu gelmeyebilir. Bireyleri korumamız gerekiyor. Özellikle ölüm tehdidi ve ırkçılık söz konusu olduğu zamanlar bu adım çok önemli. Oyuncularımıza sosyal medya yasağı getirmeyeceğiz. Sosyal medyanın olumlu tarafları yok değil fakat kötü taraflarının önüne geçmeliyiz” dedi.

Paul Pogba gibi Uefa Süper Kupa finalinde penaltı kaçıran Chelsea’nin genç yeteneği Abraham’da ağır ifadelerle yüzleşmişti.

Leave a Comment