Solskjaer, “Pochettino’nun boşta olması beni korkutmuyor!”

Ole Gunnar Solskjaer, Tottenham tarafından görevinden alınan ve yerini Mourinho’ya kaptıran Pochettino’nun şu an takımsız olmasından çekinmediğini söyledi.

Solskjaer’in geçtiğimiz sezon United’ın başına geçici menajer olarak atanmasından bu yana Kırmızı Şeytanlar için sürekli ismi ortaya atılan Pochettino, Tottenham’dan ayrılmasının ardından şu an boşta bulunuyor. Ole, bu durumun kendisine baskı yaratmadığını ve korkulacak bir şey olmadığını söyledi. Solskjaer, “Beni hiç rahatsız etmiyor. Dünyadaki en iyi işi elde ettim. Bir işte çalışıyorsanız ve bir menajerseniz, elbet bu işi istersiniz. Etrafınızda ne olduğu hiç önemli değil. Manchester United için elimden geleni yapıyorum. Ed Woodward ve kulüp sahipleri ile her zaman kulübü nasıl ilerleteceğimiz hakkında konuşuyorum. Diğer kulüplerin menajerlerinin değişmesi durumunda bizim düşüncelerimiz değişmez” diye konuştu.

Solskjaer’in tam tersine eski Manchester United orta saha oyuncusu Paul Ince ise Mauricio Pochettino’nun piyasaya sunulmasının Manchester United’daki dinamikleri değiştirdiğini söyledi. Ince, “Ben şahsen kalıcı menajer olarak atanmasının çok hızlı olduğunu düşündüm ve sezonun sonuna kadar beklemeliydiler. İşi almak için Mauricio Pochettino’nun peşinde koşan insanlardan biriydim. Ama şimdi Ole işini kalıcı olarak aldı, kurulun karar vermesi gerekiyor. Pochettino’nun hazır olduğunu biliyorlar. Ole’nin altında tutarsız olsa bile kulüp bir şeyler inşa ediyor. Liverpool ve City’nin beğenisine meydan okumak için üç veya dört yıl sürecek bir projesi var. Ama Pochettino gibi bir yönetici müsait olduğunda dinamikler değişiyor. Tüm bunlar bir ya da iki farklı sonuçtur ve insanları Pochettino’nun kullanılabilir olduğunu söylemeye zorlayacaksınız” dedi.

Leave a Comment